۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 4002280
۰ نفر
تحریمهای آمریکا و غرب قادر به کند کردن چرخ توسعه ایران نیست ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 اقتصاد.روسیه.ایران.تحریم مسکو - چند تن از ایرانیان مقیم روسیه با اشاره به خودکفایی ایران در بیشتر عرصه ها اعلام کردند: تحریمهای آمریکا و غرب تاثیری بر ایران نداشته و نمی تواند چرخ توسعه این کشور را کند نماید.
دکتر احمدرضا الهی نماینده یک موسسه ایرانی دانشجویی در مسکو روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: ملت ایران توانسته است با همت و تلاش مضاعف بر تحریمهای غرب غلبه کند و این تحریمها تاثیر خاصی بر زندگی مردم ایران نداشته اند.
وی افزود: بدون تردید اعلام سال جهاد اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب، این روند را تقویت خواهد کرد و دشمنان ایران زمین را بیش از پیش ناامید می کند.
این کارشناس ایرانی در زمینه امور علمی تصریح کرد: ایران در عرصه های مهمی همچون هوا فضا، فناوری های پیشرفته، نانوفناوری، شیمی، مهندسی و صنایع مادر گامهای بلند و استواری برداشته که در عرصه بین المللی همه را به حیرت و تحسین واداشته است.
دکتر سید داوود داوودی دانشجوی دوره فوق تخصص رشته بازتوانی حرکتی در یکی از دانشگاههای مسکو نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تحریم بیش از سه دهه ای ایران اسلامی از سوی دشمنان غربی اظهار داشت: اما با کمک و حمایت خداوند و رهبری خردمندانه امام خمینی (ره ) و رهبر فرزانه انقلاب، تمام تلاشهای دشمنان علیه ایران بی نتیجه ماند.
وی ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی و در راس آنها آمریکای جهانخوار بیش از هر زمان دیگر مستاصل و درمانده شده اند و به خیال خود با تحریم اقتصادی ایران می توانند حیثیت از دست رفته خود در عرصه بین المللی را بازیابند، اما آنها باید بدانند که کور خوانده اند.
داوودی گفت: ایران با پیشرفتهای خود در عرصه های مهمی همچون انرژی هسته ای صلح آمیز، سلطه طلبی و زیاده خواهی های آمریکا و متحدانش را به چالش کشیده است.
وی اضافه کرد: امیدوارم در سال جاری که از طرف رهبر معظم انقلاب سال جهاد اقتصادی اعلام شده است، پیشرفتها تداوم و ملت ایران به قله های جدید ترقی دست بیابد.
کارشناس ایرانی یادآور شد: خوشبختانه در عرصه سیاسی و تحریمهای آمریکا علیه کشورمان نیز شاهد پیروزی های بزرگ ایران هستیم و نشانه بارز آن قیامهای مردمی در کشورهای عربی است که پایه های کاخهای رژیمهای دیکتاتوری را به لرزه در آورده است.
یک دانشجوی دوره فوق لیسانس ایرانی نیز که خود را محمد معرفی کرد به ایرنا گفت: همان طور که مقام معظم رهبری و رییس جمهوری فرموده اند، تحریمهایی که آمریکا و متحدانش با تلقی فلج کننده علیه ایران اعمال کرده اند، تاثیری بر کشور مان نگذاشته است.
وی افزود: امروز حتی خود غربی ها هم به این نتیجه رسیده اند که هر قدر تحریمها را علیه کشورمان تشدید می کنند، سطح تلاش و مجاهدت مردم ایران نیز بالاتر می رود.
این دانشجوی ایرانی خاطرنشان کرد: نامگذاری سال جاری به نام سال جهاد اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی همانند نامگذاری سالهای قبل بامسمی است و در صورت افزایش تلاشها، تحریمها از سوی غربی ها علیه ملت ایران خنثی می شود.
وی ابراز امیدواری کرد که ایرانیان مقیم کشورهای خارجی نیز بتوانند با تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی گام های ارزنده ای در راستای تسریح پیشرفت و توسعه کشورمان در عرصه های مختلف بویژه حوزه افتصادی بردارند.
اروپام1504**518**/2242 شماره 245 ساعت 23:21 تمام