۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 4002274
۰ نفر
ایلام از امن ترین استانهای کشور است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 اجتماعی.مرز مهران.فرمانده انتظامی ایلام - فرمانده نیروی انتظامی گفت : استان ایلام یکی از امن ترین استان های کشور است که همه شاخص های امنیتی در آن مثبت است.
سردار اسماعیل احمدی مقدم که برای بازدید از یگانهای انتظامی و مرزبانی وارد استان ایلام شده بود ، عصر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شهرستان مرزی مهران افزود: ایمان و سلحشوری مردم این خطه از کشور از مهمترین عوامل امنیت استان به شمار می رود.
وی خاطر نشان کرد: هماهنگی بسیار خوب شورای تامین استان و استاندار این استان و تعامل سایر دستگاهها و سازمانها در کنار تلاش و سختکوشی یگانهای انتظامی ، امنیت قابل قبول و مطلوب را برای ایلام فراهم آورده است.
فرمانده نیروی انتظامی کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه این استان یک استان مرزی و هم مرز با کشور عراق می باشد و این کشور هنوز به پایداری لازم نرسیده است ، اما استان ایلام منطقه ای کاملا آرام و امن است .
وی در ادامه به فعالیت های مرزی در استان اشاره کرد و گفت : از سال گذشته که فرماندهی مرزبانی در این استان تشکیل شده است فعالیت های این حوزه با قدرت کامل در حال پیشرفت است.
سردار احمدی مقدم گفت : تقویت پاسگاهها و یگانهای مرزی و پایانه مرزی مهران از مهمترین برنامه های حوزه مرزبانی است که با سرعت مناسبی در حال انجام است.
وی عنوان کرد : منطقه مهران از شاخص های مهم نظامی ، اقتصادی ، امنیتی و گردشگری بسیار خوبی برخوردار است و همه تلاش نیروی انتظامی بر پایه عادی سازی یک مرز بدون مسایل نظامی است.
وی تصریح کرد: از زمانی که مرزبانی مرز را تحویل گرفته است فعالیت های کشاورزی و اقتصادی مردم نسبت به گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده و هیچ نشانه نا امنی در این مرز وجود ندارد.
7170/1139 شماره 239 ساعت 22:47 تمام