۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 4002240
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 سیاسی.محمود عباس.فرانسه.کشور مستقل فلسطینی تهران- یک مقام ارشد فلسطین امروز سه شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اواسط ماه آوریل به فرانسه سفر می کند و با رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت گو خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از رام الله، این مقام فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، افزود: قرار است محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین حدود 15 آوریل به فرانسه سفر کند.
اخیرا آلن ژوپه وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد به رسمیت شناختن یک کشور مستقل فلسطین موضوع است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.
رژیم صهیونیستی هنوز به این اظهارنظر وزیر خارجه فرانسه واکنشی نشان نداده است اما نسبت به افزایش شمار کشورهایی که تمایل دارند یک کشور مستقل فلسطین براساس مرزهای سال 1967 را به رسمیت بشناسند، ابزار نگرانی کرده است.
این رژیم همچنین اعلام کرده است که این مناقشه را نمی توان از طریق اقدامات یک جانبه حل و فصل کرد و ایجاد یک کشور مستقل فلسطین باید از طریق مذاکرات انجام شود.
سغر محمود عباس به پاریس در حالی انجام خواهد شد که فلسطینی ها در مسیر یک استراتژی دیپلماتیک با هدف افزایش حمایت ها برای درخواست از شورای امنیت سازمان ملل در به رسمیت شناختن یک کشور مستقل فلسطین و تایید عضویت کشور مستقل فلسطین در سازمان ملل گام برداشته اند.
اگرچه هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه این درخواست فلسطینی ها از شورای امنیت سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین براساس مرزهای سال1967 و مطرح شدن بیت المقدس به عنوان پایتخت این کشور مطرح نشده است، اما انتظار می رود که این در خواست فلسطینی ها تا ماه سپتامبر به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود.
مترجمام **ا.ا1414** شماره 205 ساعت 19:13 تمام