۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 4002094
۰ نفر
تحقق شعار جهاد اقتصادی حلال مشکلات جامعه است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 سیاسی.نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی.شعار سال 90.تحقق جهاد اقتصادی سمنان - نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، شعار جهاد اقتصادی را دارای معنای عمیق و ظریفی دانست و گفت: اگر این شعار به معنای واقعی کلمه محقق شود، شفابخش دردها و حلال مشکلات جامعه است.
حجت الاسلام حسن ملک محمدی روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با تبریک سال نو، افزود: جهاد اقتصادی دارای وظایف و رسالت فردی و اجتماعی است.
وی گفت: در بعد فردی باید با رعایت الگوی مصرف و رعایت حقوق و حدود، از نعمت های مادی در چارچوب احکام الهی و صحیح استفاده شود.
ملک محمدی گفت: در بعد اجتماعی نیز باید با عزم و اراده ملی در مدیریت منابع الهی و توانمندی های جامعه اسلامی کوشید و در این زمینه از منابع و ذخایر الهی که در ایران وجود دارد مانند نفت و گاز، معادن، دریای جنوب و شمال، رودخانه ها و آب های فصلی و ... استفاده مطلوب شود.
وی اظهار داشت: جهاد اقتصادی باید به صورت یک سنت و سیره حسنه و عمومی در ابعاد و عرصه های مختلف در جامعه مورد توجه و اجرایی شدن قرار گیرد.
وی با اشاره به لزوم حفظ وحدت و وفاق ملی در جامعه، افزود: برای تحقق شعار سال 90، باید همه مردم و مسوولان همانند سال های اول انقلاب یک هدف مشترک و اراده ملی را برای حل مشکلات بکار گیرند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در سال جدید، برای اجرایی شدن این شعار اساسی و حیاتی مشارکت و همکاری کرد.ک/3 599 شماره 059 ساعت 10:59 تمام