۲ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۱:۰۱
کد خبر: 4002088
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 اجتماعی.بهداشت.سلامت تهران - معاون اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت :سبزیجات به دلیل داشتن ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و فیبرها نقش مهمی در پیشگیری و درمان انواع سرطان ها، بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی دارند و نباید مصرف آن ها در ایام نوروز فراموش شود.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، زهرا عبداللهی افزود: در ایام نوروز به دلیل مسافرت ها و دید و بازدیدها، مصرف سبزی ها در خانواده ها کمتر می شود.
وی اظهار داشت : در حالی که سبزی ها به دلیل داشتن فیبر باعث افزایش حرکات روده می شوند و از یبوست جلوگیری می کند.
عبداللهی با اشاره به این که میوه ها و سبزی ها نقش محافظتی مهمی در ابتلا به سرطان کولون و رکتوم دارند، تصریح کرد: در ایام نوروز مصرف غذاهای چرب و سرخ شده معمولا درمیهمانی ها مصرف می شوند که با مصرف سبزی ها و سالاد میزان جذب چربی غذا کاهش پیدا می کند.
به گفته وی، املاح معدنی مانند کلسیم ، منیزیوم ، فسفر ، آهن ، روی و سلنیوم از جمله مواد معدنی بسیار ارزشمندی است که در سبزیجات یافت می شوند و تاثیر زیادی بر سلامت افراد دارند.
معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه تصریح کرد: درطول سفرهای نوروزی که معمولا سبزی وسالاد سالم ممکن است در دسترس نباشد می توان از گوجه فرنگی و خیار درکنار غذاها استفاده کرد.
وی همچنین به هموطنان توصیه کرد: در ایام نوروز برای جلوگیری از افزایش وزن و چاقی مصرف روزانه سه عدد از گروه سبزی ها را فراموش نکنند زیرا می توانند از ابتلا به انواع بیماری ها جلوگیری کنند.
اجتمام 9022** شماره 053 ساعت 10:40 تمام