۱ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4001966
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/01 فرهنگی.میراث فرهنگی.نوروز 90 شهرکرد- همزمان با آغاز سال نو و حلول بهار طبیعت، جمعی از جوانان ایرانی روز دوشنبه با صعود به بلندترین قله رشته کوههای زاگرس در کوهرنگ چهارمحال و بختیاری، سفره هفت سین نوروزی را برفراز آن گستراندند.
به گزارش ایرنا، جمعی از جوانان و علاقه مندان کوهنوردی برای سومین سال پیاپی پس از به اهتزاز در آوردن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بر فراز قله آب سفید زردکوه بختیاری، هنگام تحویل سال 90 سفره هفت سین را گستراندند.
سرپرست این گروه کوهنوردی گفت: در این صعود نوروزی به قله سفید کوه هشت نفر از علاقه مندان به رشته کوهنوردی از سراسر کشور حضور داشتند،که شش نفر از آنها موفق به صعود به قله چهار هزار و 50 متری سفید کوه زردکوه در چهارمحال و بختیاری شدند.
احمد نگارگر شیرازی در تماس تلفنی در گفت وگو با ایرنا افزود: این صعود به رغم وجود برف و یخچالهای بسیار زیاد در قله کوه زردکوه بختیاری، با موفقیت انجام شد و برای دقایقی سفره هفت سین در بالای این قله پهن شد.
به گفته ی وی، به دلیل وزش شدید باد در قله کوه، سفره هفت سین پس از چند دقیقه ای پوشیده از انباشت برف شد.
وی گفت: این صعود که با حضور تعدادی از دانشجویان رشته تربیت بدنی و رشته های تحصیلی دیگر صورت گرفت ، به مدت سه روز به طول انجامید و پس از برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران بانگ تکبیر الله اکبر و دعای تحویل سال نو قرائت شد.
به گزارش ایرنا، قله زردکوه در 120 کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری و در شهرستان کوهرنگ واقع شده است.
7359/ 3404 شماره 228 ساعت 18:28 تمام