تهران- معاون حمل و نقل وترافيك شهرداري تهران از ارايه پيشنهاداتي در خصوص جايگزيني موتور سيكلت هاي برقي با بنزيني به شوراي شهر خبر داد و گفت: اين پيشنهادات در قالب لايحه بودجه 91 به شورا ارايه شده و اميد است با حمايت دولت و موافقت شوراي شهر به نتايج خوبي برسد.

سید'جعفر تشكری هاشمی' عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آمادگی داریم تا با مشاركت دیگر نهادهای متولی، بخش قابل قبولی از موتورسیكلت های بنزینی كه در بخش هسته مركزی شهر تردد دارند را به موتورهای برقی تبدیل كنیم یعنی موتورهای بنزینی از رده خارج شوند و موتورهای برقی جایگزین آن شوند.

معاون شهردار در پاسخ به این پرسش كه آیا طرحی برای جایگزینی موتورهای بنزینی به موتورهای برقی در پیك موتوری ها دارید؟گفت: این طرح از سوی ستاد سوخت كشور با همكاری برخی نهادها مطرح شده و قرار است در بخش كوچكی، بصورت آزمایشی به اجرا درآید.

وی با بیان اینكه موتورسیكلت ها هشت برابر خودروها آلایندگی دارند و سرو صدای زیادی تولید می كنند، اضافه كرد: آمادگی داریم تا با دیگر نهادهای متولی برای تبدیل موتورسیكلت های بنزینی به برقی مشاركت كنیم.

تشكری هاشمی تاكید كرد: موتور و دوچرخه های برقی می توانند جایگزین خوبی برای موتورهای بنزینی باشند و با جایگزینی آنها، آلودگی هوا بطور محسوسی كاهش خواهد یافت.

وی اضافه كرد: علاوه براین به دلیل سرعت پایین موتورهای برقی از مشكلات زیست محیطی، شدت تصادفات و سرو صدای این وسایل نقلیه نیز كاسته خواهد شد.

تشكری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینكه آیا برای جلوگیری از قانون گریزی موتور سیكلت ها برنامه ای برای اعمال محدودیت ورود به محدوده طرح ترافیك را اعمال خواهید كرد یا خیر؟ گفت: با روش های سلبی موافق نبوده و نیستیم، در صورتی كه جایگزین مناسبی نداشته باشد جز مزاحمت خاصیت دیگری در برنخواهد داشت.

تهرام/ 9136/1275

سرخط اخبار جامعه