تهران - انگليس براي اسكن بيومتريك تمامي ورزشكاران و مربيان غير انگليسي كه به بازي هاي المپيك 2012 راه پيدا مي كنند، شروع به جمع آوري اطلاعات از اين افراد كرده است.

به گزارش ایندیپندنت، هدف انگلیس از این عملیات كه بزرگترین عملیات در نوع خود به شمار می رود، جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و یا تروریست ها اعلام شده است.

مقامات این كشور در همین راستا در حال گرفتن اثر انگشت و همچنین اسكن صورت بیش از 10 هزار ورزشكار و مربی هستند كه قرار است در جریان المپیك وارد انگلیس شوند.

آنها نگرانند مهاجران غیر قانونی و همچنین تروریست ها هنگام ورود ورزشكاران و همراهان آنها و همچنین تیم های رسانه ای قبل از آغاز بازی ها، از شلوغی فروگاه هیثرو برای ورود به خاك انگلیس سوء استفاده كنند. به این منظور برای كنترل ورود ورزشكاران و همچنین میلیون ها خارجی كه برای تماشای بازی ها بلیت خریداری كرده اند، یك ترمینال موقتی در هیثرو ساخته شده است.

آژانس مرزی انگلیس از چند هفته پیش جمع آوری مشخصات بیومتریك حدود 10 هزار نفر را آغاز كرده است.

مسوولان این آژانس طی روزهای آینده در محل برگزاری مسابقات بین المللی نیز حضور خواهند یافت تا به جمع آوری اطلاعاتی بپردازند كه شامل اثر 10 انگشت و همچنین اسكن صورت افراد است.

اطلاعات بیومتریك ورزشكاران برخی كشورها پیش از این در پاسپورت های آنها درج شده است بنابراین آنها نیازی به ارایه مشخصات ندارند.

ورزشكاران مجبور نخواهند بود در كشورهای خود اسكن صورت بدهند اما اگر انجام ندهند در بدو ورود به انگلیس اسكن خواهند شد.

9126**1440