۱۶ بهمن ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۱۳
کد خبر: 30799780
۰ نفر

تهران - مدير عامل شركت انتقال گاز ايران گفت: از آغاز سال جاري تاكنون بيش از 150 ميليارد متر مكعب گاز در سامانه انتقال جا به جا شده است.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از شبكه اطلاع رسانی نفت و انرژی، 'رضا الماسی' با بیان این كه ركورد جا به جایی روزانه بیش از 600 ملیون متر مكعب گاز در هفته گذشته ثبت شده است، گفت: این مقدار جا به جایی گاز در مقایسه با مدت مشابه سال پیش 3.2 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: سال گذشته 170 میلیارد متر مكعب گاز در شبكه انتقال جا به جا شد و پیش بینی می شود در سال جاری این مقدار به 174 میلیارد متر مكعب برسد.** فشار مطلوب گاز در نقاط انتهایی شبكه

مدیر عامل شركت انتقال گاز ایران با تاكید بر آمادگی كامل برای دریافت گاز از پالایشگاه ها و ارسال آن به مبادی مصرف در نقاط مختلف كشور‌ افزود: همكاری مردم در مدیریت مصرف، این بستر را ایجاد می كند كه بتوان به استان های انتهایی شبكه نیز خدمات رسانی مطلوب تر كرد.

وی درباره فعالیت های تعمیراتی سال جاری این شركت نیز گفت: تعمیر 61 توربوكمپرسور، تعویض لوله در 1100 نقطه از خط سراسری اول در مناطق عملیاتی یك، ‌دو، ‌سه و 9 انتقال گاز، ‌همچنین تعویض چهار هزار و 500 متر لوله از خط دوم كنگان و پنج هزار و 500 متر از خط لوله دوم سراسری در منطقه نورآباد، بخشی از فعالیت های تعمیراتی سال جاری بوده است.

به گفته الماسی، تعویض 246 هزار مترمربع پوشش لوله، تغییر كلاس برخی خط لوله 30 اینچ ورودی شهر تبریز و 34 كیلومتر از خط لوله اول، بخش دیگری از فعالیت های امسال شركت انتقال گاز است.

وی درباره برنامه های سال آینده شركت انتقال گاز نیز گفت: تعمیر و تعویض پوشش 715 كیلومترلوله، تعویض 110 كیلومتر خط لوله در نقاط مختلف، تعمیر اساسی 35 دستگاه توربین، ‌12 دستگاه كمپرسور و تعمیر دوره ای 22 دستگاه توربوكمپرسور از جمله فعالیت های سال آینده خواهد بود.

اقتصام**9189**1594

سرخط اخبار اقتصاد