۱۱ بهمن ۱۳۹۰،‏ ۱۸:۳۶
کد خبر: 30791014
T T
۰ نفر

گناباد _ معاون فرهنگ، پژوهش و آموزش ستاد اقامه نماز كشور گفت: بهترين جايگاه براي ترويج نماز كانون خانواده است.

'سیدمحمد عبداللهی' روز سه شنبه در چهارمین همایش نماز شهرستان بجستان افزود: والدین خصوصا مادران باید ازكودكی شیرینی و لذت نماز را به كودكان بچشانند زیرا اگر كودكان به نماز علاقه مند شوند درآینده خود مشتاقانه نماز خواهند خواند.

وی اظهار داشت: نماز باید همیشه در صدر امور باشد و پیامبر اكرم(ص) نیز حتی در هنگام فوت بر اهمیت نماز تاكید كردند.

او گفت: منزلت نماز بگونه ای است كه هزار آیه از قرآن به صورت مستقیم و غیرمستقیم به نماز اشاره دارد و در 20 هزار حدیث از 60 هزار حدیث ائمه معصوم(ع)نیز بر نماز تاكید شده است.

وی نماز را مایه امنیت و آسایش فرد و جامعه دانست افزود: نماز در ادیان دیگر نیز سابقه داشته و نخستین بار عبارت 'اقم الصلاه' را حضرت موسی بیان كرده است.

او گفت: رهبر فرزانه انقلاب نیز در سه پیام خود به اجلاسهای نماز به جایگاه و نقش مساجد در پیشبرد و تعالی جامعه اشاره نموده و تاكید كرده اند باید از ظرفیت مساجد استفاده مطلوبی شود.

معاون فرهنگ، پژوهش و آموزش ستاد اقامه نماز از روحانیان و مسوولان فرهنگی خواست با شناسایی مراكزی كه محل تجمع جوانان و زنان است با هدایت آنان و ترویج فرهنگ نماز از این اجتماعات به شكل مطلوب استفاده كنند.

دبیر ستاد اقامه نماز بجستان نیز گفت: چهارمین همایش نماز به منظور تجلیل از خادمان عرصه نماز در این شهرستان برگزار شد و در آن از ائمه جماعات نمونه و خادمان و برگزیدگان مسابقه عكس عاشورای حسینی تجلیل به عمل آمد.

'سیدمحمد مدنی' افزود: همزمان با این همایش نمایشگاه آثار عكس نماز هنرمندان كشور درباره نماز در محل سالن یاقوت بجستان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

1922/659