ساري - جانشين اداره كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران گفت : انقلاب اسلامي ايران ، پرتوي از قيام حسيني است كه در اوج فداكاري و شهادت طلبي به دست آمده است.

' عباسعلی رضایی ' روز دوشنبه در آستانه فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : ماندگاری انقلاب اسلامی به بركت خون پاك شهیدان و مجاهدت ایثارگران است.

وی اظهار داشت : شهدا با خون خود و ایثارگران با اهدای عضوی از بدن و آزادگان با تحمل سال ها رنج و مشقت ، اسلام ، انقلاب و نظام را بیمه كردند و ما باید قدردان آرمان های امام راحل و اهداف بلند شهیدان و ایثارگران باشیم .

او در خصوص برنامه های كمیته ایثارگران دهه فجر مازندران ، بیان داشت : آیین غبار روبی و عطر افشانی مزار مطهر شهدای استان در عصر روز پنجشنبه سیزدهم بهمن ماه از جمله برنامه های تدارك دیده شده برای دهه فجر است.

رضایی گفت : در مراسم مهمانی لاله ها ، علاوه بر قرائت وصیت نامه شهدا ، مداحی ، سخنرانی و قرائت زیارت نامه شهیدان نیز با حضور خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان و اقشار مختلف مردم ولایت مدار مازندران در جهت تجدید پیمان با آرمان های والای شهدا برگزار خواهد شد.

وی ، دیدار و دلجویی از خانواده های معظم شهدای انقلاب و جانبازان ، بویژه جانبازان نخاعی استان ، برگزاری 35 یادواره شهدا در سطح استان ، برپایی نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی شاهد و ایثارگر و نخبه استان ، برپایی نمایشگاه دستاوردهای ایثارگران در مدارس شاهد و ایثارگر ، انتشار كتاب ' بوی تربت و ترنم عشق ' ، تولید مستند زندگی نامه شهید قاسمی ، تولید ویژه نامه مستند همنوای آسمانی را از دیگر برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران برای دهه فجر برشمرد.

جانشین بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت : اجرای نمایش ' آخرین نامه ' در سالن اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ساری ، انتشار ویژ نامه ' سریر عشق ' ، دیدار با مادران و همسران شاهد از سوی كمیته امور بانوان استانداری ، اعزام جانبازان نخاعی به اردوهای زیارتی و سیاحتی ، برگزاری مسابقات قرآنی و اعزام خانواده های معظم شهدا و ایثارگران به اردوی جنوب كشور از دیگر برنامه های این اداره كل برای دهه فجر است.

وی ، برگزاری مسابقه كتابخوانی ، مسابقات ورزشی شامل تیراندازی ، فوتسال ، دوچرخه سواری و تنیس روی میز ، سخنرانی ایثارگران در مدارس شاهد و ایثارگر استان ، تولید و پخش برنامه ویژه رادیویی و مصاحبه صدا و سیمای استان با خانواده های شهدای دوران انقلاب و برنامه ریزی جهت شركت گسترده جامعه ایثارگری استان در راهپیمایی 22 بهمن را هم از شاخص ترین برنامه بنیاد شهید مازندران برای دهه فجر ذكر كرد.

رضایی گفت : برگزاری گردهمایی نخبگان ، به صدا در آوردن زنگ انقلاب در مدارس شاهد و ایثارگر استان ، دیدار با زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب و تدوین خاطرات آنان ، همایش تجلیل از مفاخر و مشاهیر و نخبگان استان ، نامگذاری پروژه های صنعتی و عمرانی استان به نام شهدا هم از دیگر برنامه های بنیاد شهید برای دهه مبارك فجر است.

وی ، از افتتاح گلزار شهدا در ایام الله دهه مبارك فجر در استان خبر داد و اظهار داشت : در این ایام گلزارهای شهدای بشل در سوادكوه ، كندلوس در نوشهر ، خلیل كلای بند پی بابل ، مازوبن تنكابن ، عیسی خندق و گردشی در ساری و ناتل در نور افتتاح خواهد شد.

استان مازندران از بدو پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی تاكنون بیش از 10 هزار و 400 شهید و 32 هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی كرد.ك/3

609/1654

سرخط اخبار استان‌ها