دهلي نو - براثر درگيري ميان نيروهاي پليس و مخالفان دولت در بنگلادش كه خواستار اصلاح سامانه نظارتي بر انتخابات عمومي بودند، دست كم سه نفر كشته و حدود يكصد نفر زخمي شدند.

به گزارش ایرنا،این درگیری میان پلیس و اعضا و طرفداران حزب ناسیونالیست و حزب 'جماعت اسلامی' از متحدان این حزب مخالف اصلی دولت در دو منطقه بنگلادش بوقوع پیوست كه در جریان آن سه نفر كشته شدند.

به گزارش خبرگزاری 'پی. تی. آی' حزب 'عوامی لیگ' به رهبری خانم 'شیخ حسینه' نخست وزیر بنگلادش سال گذشته سامانه نظارتی دولت بر انتخابات عمومی را كه قرار است اوایل سال 2014 برگزار شود، حذف كرد.

بنابراین گزارش، پلیس بنگلادش، پیش از این برپایی هرگونه اعتراض و تظاهرات سیاسی در پایتخت این كشور را ممنوع كرده بود.

منابع خبری اعلام كردند، در این درگیری ،پلیس ضد شورش بنگلادش برای متفرق كردن مخالفان، علاوه بر گلوله های واقعی، از گلوله های پلاستیكی و گاز اشك آور نیز استفاده كرده و معترضان نیز در پاسخ به این اقدام پلیس، با سنگ، آجر و مواد منفجره به مقابله با نیروهای پلیس پرداختند و خودروهای پلیس را به آتش كشیدند.

'حسن محمود خاندكار' بازرس عمومی پلیس بنگلادش گفت، بررسی درباره قربانیان این درگیری در جریان است و مخالفان نیز درپی تشدید تدابیر امنیتی پلیس، برنامه تظاهرات اعتراض آمیز روز دوشنبه خود را مورد بازنگری قرار داده اند.

آساق **589**1789**5981

سرخط اخبار جهان