تهران - روزنامه هاي انگليسي بر اين اعتقادند كه ' خوزه مورينيو' از زندگي در اسپانيا خسته شده و به زودي به ليگ برتر بازخواهد گشت.

' مورینیو و آینده حضور او در اسپانیا' از زمانی كه برخی هواداران رئال مادرید او را هو كردند و گزارش هایی درباره انتقاد از تاكتیك های او در میان بازیكنان این تیم منتشر شد, به یك باره

به موضوع جذاب رسانه های ورزشی انگلیس تبدیل شد.

در میان نشریات انگلیسی، ساندی تایمز پیشتاز بود كه خبر قطعی جداشدن این سرمربی پرتغالی از رئال مادرید در پایان فصل را منتشر كرد.

این روزنامه به نقل از یك منبع نزدیك به مورینیو نوشت این سرمربی از روزگاری كه در رئال مادرید می گذراند، خشمگین است.

وی افزود: خوزه در مادرید بیمار و خسته شده است. بحث این نیست كه او قهرمان بشود یا نه ، بحث پول هم نیست. او می خواهد به انگلیس برگردد و در این تابستان این كار را خواهد كرد.

به دنبال این خبر، اكثر قریب به اتفاق روزنامه های انگلیسی گزارشهایی درباره آینده شغلی این سرمربی در لیگ برتر انگلیس منتشر كردند و نام او را با برخی از باشگاه های مطرح پیوند دادند.

مورینیو 49 ساله كه نزدیك به هشت میلیون و 400 هزار پوند در مادرید دستمزد می گیرد چندی پیش نامش با دو باشگاه منچسترسیتی و یونایتد پیوند خورده بود ضمن آنكه تردید ها در آن زمان نسبت به موفقیت 'آندره ویاس بوآس' در چلسی افزایش یافته و شایعات برای جذب او قوت گرفته بود.

موقعیت لرزان آرسن ونگر در آرسنال و بحث انتصاب هری ردنپ به عنوان سرمربی تیم ملی انگلیس و خالی ماندن پست مربیگری در تاتنهام نیز گمانه زنی ها برای جایگاه احتمالی مورینیو در صورت بازگشت به انگلیس را افزایش داده است.

مورینیو در سال 2010 به عنوان بهترین مربی فوتبال جهان از سوی فیفا شناخته شد چرا كه همراه با اینترمیلان فاتح جام قهرمانی سری آ ایتالیا، جام حرفی و لیگ قهرمانان اروپا شد و در اسپانیا هم بعد از چهار سال رئال مادرید را به جام قهرمانی كوپا دل ری رساند.

پیروزی سه بر یك رئال مادرید برابر رئال زاراگوزا در روز شنبه هفدهمین پیروزی این تیم در لالیگا بود كه با 52 امتیاز جایگاهش را در صدر جدول تثبیت كرد.

1553