بجنورد - استاندار خراسان شمالي گفت: ايجاد باغ موزه دفاع مقدس در بجنورد، مركز اين استان ضروري است.

به گزارش ایرنا، 'ابوطالب شفقت' روز پنجشنبه در نشست اعضای قرارگاه سازندگی مركز فرهنگی دفاع مقدس این استان، اظهار داشت: مسوولان دستگاهها باید در اجرای این طرح تلاش بیشتری كنند تا عملیات ساخت باغ موزه دفاع مقدس در استان آغاز شود.

وی گفت: ساخت باغ موزه دفاع مقدس در این استان از این نظر دارای اهمیت ویژه است كه این خطه در مسیر اصلی تردد زایران امام هشتم (ع) از اقصی نقاط كشور قرار دارد و این طرح می تواند نقش بسزایی در انتقال دستاوردهای دوران دفاع مقدس داشته باشد.

شفقت با اشاره به طراحی های متفاوت از شرایط جنگی برای هر یك از استانهای كشور، افزود: برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس در این استان، با توجه به شرایط طبیعی منطقه عملیات 'عبور از تنگه' پیش بینی شده است.

حدود 10 روز پیش در سفر سردار 'سیدمحمد باقرزاده' رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به خراسان شمالی، محل پیشنهادی برای ساخت موزه دفاع مقدس در 'پلنگ دره' واقع در منطقه 'بابا امان' بجنورد مورد بررسی مجدد قرار گرفته بود.

طرح باغ موزه دفاع مقدس بجنورد در زمینی به مساحت 20 هكتار در ورودی شرقی مركز استان خراسان شمالی و قبل از تونل منطقه گردشگری باباامان به اجرا درمی آید.

در سفر سوم هیات دولت به این استان 30 میلیارد ریال برای اجرای این طرح مصوب شده بود كه این اعتبار باید طی سه سال و به نسبت مساوی توسط استانداری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تامین شود. ك/2

623/626

سرخط اخبار استان‌ها