معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار كردستان گفت: ترويج و توجه به مقوله ورزش زمينه ساز توسعه پايدار جامعه است.

موسی مرادیانی در مراسم تجلیل از كوهنوردان كردستانی صعود كننده به قله هیمالیا افزود: رسیدن به اهداف بلند مدت و خودكفایی در كشور ، مستلزم نیروی انسانی سالم و با انگیزه است كه در این راستا ورزش می تواند نقش مهم و تاثیر گذاری داشته باشد.

وی افزود: كوهنوردی از جمله ورزش های استقامتی به شمار می رود كه طی آن فرد با فعالیت در این رشته به تقویت روحیه و پشتكار خود و همچنین ارتقای صبر و استقامت در زندگی پرداخته و گام های مهمی در مسیر رسیدن به تعالی بر می دارد.

مرادیانی در ادامه خاطر نشان كرد: صعود كوهنوردان كردستانی به قلل هیمالیا نشان از توانایی و قابلیت های فراوان آنان دارد و این صعود موفقیت آمیز افتخار فراوانی را برای استان و كشور به همراه داشته است.

رئیس هیئت كوهنوردی استان كردستان تصریح كرد: با وجود مشكلات فراوان، رشته كوهنوردی با استقبال مناسب جوانان مواجه شده و امیدواریم در آینده بر تعداد ورزشكاران با استعداد این رشته ورزشی افزوده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود فتح قلل هیمالیا با شعار ترك اعتیاد را از برنامه های ارزشمند فرهنگی این صعود برشمرد و گفت: امید است با توسعه فرهنگ ورزش و تندرستی در جامعه، موجبات دوری معتادین از مواد مخدر، بیش از پیش فراهم شود.

وی در پایان یادآور شد: برای تجهیز و اعزام گروه های كوهنوردی نقش حامیان مالی بخش های دولتی و خصوصی مهم بوده چراكه در صورت حضور این حامیان بسیاری از مسائل و مشكلات موجود مرتفع خواهد شد.

533

سرخط اخبار استان‌ها