رشت -استاندار گيلان گفت: تمهيدات لازم براي رفع مشكل افت فشار گاز در برخي شهرهاي استان انديشيده شده و جاي نگراني نيست.

'مهدی سعادتی' پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وقوع آتش سوزی خطوط لوله و ایستگاه تقویت فشار گاز رشت كه موجب قطعی موقت و افت فشار گاز در برخی مناطق استان شده، افزود: از دقایق اولیه وقوع این حادثه، نیروهای امدادی و گروههای متخصص با مدیریت مستقیم بنده به محل اعزام شدند و توانستند در كمتر از 2 ساعت، حریق را اطفاء كنند.

وی ایستگاه شماره 8 تقویت فشار گاز رشت كه ظهر امروز دچار حریق شد را یكی از سه ایستگاه گاز رسانی به این شهر عنوان و اظهار كرد: در تلاش هستیم با اتخاذ تدابیری درست و اصولی، زمینه ای فراهم كنیم كه كوچكترین فشاری به مردم وارد نشود.

استاندار گیلان ادامه داد: از زمان وقوع این آتش سوزی برخی مناطق شهر رشت شامل محدوده پل جانبازان، بلوار خرمشهر، شهید انصاری و قسمتی از منطقه گلسار دچار افت فشار گاز شد و اكنون این افت فشار، تا حدودی رفع شده است.

وی با اشاره به اعزام اكیپ های فنی مهندسی برای ترمیم خطوط گاز آسیب دیده افزود: تماس های متعددی با دفتر وزیر نفت و مسوولان شركت گاز كشور گرفته ایم و در تلاش هستیم تا صبح فردا (جمعه) مشكل قطعی و افت فشار گاز در برخی مناطق رشت و تعدادی از شهرهای همجوار را به طور كامل برطرف كنیم.

سعادتی تصریح كرد: به همین منظور و برای جبران افت فشار گاز، استان آذربایجان شرقی و برخی شهرهای غرب مازندران از جمله رامسر و نور نیز در حال آماده باش هستند.

وی اضافه كرد: با توجه به اینكه انزلی یكی از مسیرهای تقویت كننده گاز شهر رشت است، از مردم این شهر می خواهیم ضمن صرفه جویی در مصرف گاز با مسوولان به منظور جبران افت فشار بوجود آمده همكاری كنند.

استاندار گیلان از مردم رشت و شهرهای همجواز نیز خواست برای بهره مندی سایر شهروندان از گاز، تنها به روشن كردن یك بخاری اكتفا كنند تا با همت مسوولان و تعامل مردم، مشكل به وجود آمده رفع شود.

به گزارش ایرنا، حوالی ظهر امروز خطوط لوله و ایستگاه تقویت فشار گاز در كیلومتر 12 جاده رشت، نزدیك اتوبان سراوان به شفت به دلیل انجام پاره ای تعمیرات دچار حریق شد.

این آتش سوزی با حضور به موقع مأموران آتش نشانی و سایر دستگاه های امدادی طور كامل اطفاء شد.ك/3

ص/695/