گرگان - معاون بازسازي و مسكن روستايي بنياد مسكن استان گلستان گفت: 50هزار پرونده مسكن روستايي جهت دريافت تسهيلات به بانكهاي استان معرفي شده اند.

به گزارش ایرنا مهندس 'حق بین' بابیان اینكه از سال 84 بهسازی مسكن روستایی در دستوركار قرار گرفته است، اظهارداشت: در سرشماری نفوس و مسكن كه در سال 75 انجام شده بود ، آمار واحدهای كم دوام و بی دوام روستایی بسیار بالا بود.

وی اضافه كرد: براساس این سرشماری از 158 هزار واحد روستایی 118 هزار واحد آن بی دوام و كم دوام بودند كه تقریبا 75 درصد مسكن روستایی را تشكیل می داد .

به گفته به همین دلیل عملیات اجرایی بهسازی مسكن روستایی استان گلستان در دستور كار قرار گرفت كه تاكنون 56 هزار مورد آن محقق شده است.

معاون بازسازی و مسكن روستایی بنیادمسكن گلستان افزود: تمام 118 هزار مسكن روستایی استان بهسازی خواهد شد.

مهندس حق بین با اشاره به اینكه تسهیلات مسكن روستایی 100میلیون ریال (10 میلیون تومان) است ، تصریح كرد : طبق آخرین اعلام وزیر راه و شهرسازی این اعتبار در سال 91 به ازای هر واحد مسكونی 125میلیون ریال ( 12 میلیون و 500 هزار تومان ) خواهد بود .

وی اضافه كرد: از 56 هزار سهمیه مسكن روستایی در گلستان تاكنون برای 50 هزار واحدعقد قرارداد شده كه از این تعداد 36هزار و 511 واحد مسكونی كارخود را به اتمام رسانده اند.

معاون بازسازی و مسكن روستایی بنیاد استان گلستان در ادامه بااشاره به وقوع چند سیل بزرگ در استان افزود: بر اثر این سیلها بیشترین خسارت به خانه های روستایی وارد شد و برهمین اساس در مصوبات سفر اول ریاست جمهوری 50 روستای گلستان در معرض خطر تشخیص داده شد و برای ایمن سازی و جابجایی این روستاها در سفر دوم اعتباراتی تخصیص داده شد كه تاكنون 14 روستا بطور كامل جابجا و باقی روستاها ایمن سازی شده است و این طرح همچنان در حال اجراست .

601

سرخط اخبار استان‌ها