تهران- برد دو به يك بارسلونا مقابل رئال مادريد در ورزشگاه برنابئو در رسانه هاي اسپانيا بازتاب گسترده اي داشت.

به گزارش پایگاه خبری گل، چهارشنبه شب و در دور رفت مرحله یك چهارم پایانی جام حذفی اسپانیا، دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در سانتیاگو برنابئو مقابل هم قرار گرفتند.

در این دیدار حساس و تماشایی بارسلونا توانست با نتیجه 1-2 از سد رئال مادرید عبور كند.

روزنامه ال پائیس، بخشی از جلد خود را به انتشار تصویر شادی آبی اناری ها بعد از گل پویول اختصاص داده و دراین باره نوشته: بارسلونا در ال كلاسیكوی جام حذفی هم حكمرانی می كند.

روزنامه ماركا چاپ مادرید، تیتر اصلی خود را به این دیدار اختصاص داده بود:داستانی تمام نشدنی: رئال 1- بارسا 2

به گزارش روزنامه ماركا، مورینیو درمقابل بارسا، بدون حرف ماند؛ تنها ایكر و كریس از غرق شدن مجدد مقابل بارسا در امان ماندند؛ گلهای پویول و ابیدال، دو مدافع بارسا، رئال نا آشنا را لرزاند.

رفتارنادرست په په نسبت به مسی هم روی جلد رفته و دركنار تصویر این برخورد نوشته شده:«رفتار غیرقابل قبول په په نسبت به مسی»

این جمله مورینیو: «فكرش را هم نمی كردیم كه از ضربه ایستگاهی گل بخوریم» اشاره دیگری به دیدار ال كلاسیكوی دیشب بود.

روزنامه آ.اس چاپ مادرید، یكی دیگر از روزنامه های چاپ مادرید، با روی جلد بردن عكس مورینیو در هنگام تعویض رئال در كنار دو نفر از شاگردانش نوشت«رفتارهای عجیب و همیشگی مورینیو» و در اطراف عكس اصلی نكات مختلفی را درمورد این بازی روی جلد برده: « هدیه پینتو، به سفیدها امیدواری داد.»

این روزنامه هم در روی جلدش به رفتار نادرست په په اشاره كرده است.

عبارت قهرمانان تیتری است كه روزنامه ال موندو دپورتیوو، یكی از روزنامه های ورزشی چاپ كاتالونیا در روز پنجشنبه انتخاب كرده و صحنه مربوط به شادی بعد از گل پویول به چشم می خورد.

درتوضیح تیتر اصلی می خوانیم:« بارسا دوباره فوتبالش را مقابل خشونت به نمایش گذاشت و یك گام به نیمه نهایی نزدیك تر شد.» و با قراردادن واژه «خائنان» پائین تر از واژه «قهرمانان» تصاویری از خشونت بازیكنان رئال را بازتاب داده است.

این روزنامه به این نكته اشاره كرده كه په په خطری كلی است كه بیشترین خطاهای رئال ناتوان و برهم ریخته را در زمین انجام می داد.

روزنامه اسپورت كاتالونیا با استفاده از عبارت خیلی محبوب كه یكی از عبارتهایی بود كه مورینیو در كنفرانس خبری معروفش در ال كلاسیكوی سال گذشته در لیگ قهرمانان اروپا برزبان آورد تیتر زده:« خیلی محبوب های برنابئو» و درتوضیح تیترش نوشته: بارسای پپ بار دیگر در ورزشگاه سفیدها خودنمایی كرد.

در بخش پائینی صفحه این روزنامه هم به خطای خشن په په برروی مسی اشاره شده است.

روزنامه لا وانگواردیا، یكی از روزنامه های دیگر سیاسی اسپانیا هم عكس اریك آبیدال و دنی آلویز بعد از به ثمر رسیدن دومین گل بارسا را روی جلد برده و تیتر زده: درس دیگری در برنابئو.

**1584**1440

سرخط اخبار ورزش