۲۹ دی ۱۳۹۰،‏ ۱۶:۰۱
کد خبر: 30773207
۰ نفر

وين - غلامرضا باقري سفير ايران در صوفيه و سويلين نيكف وزير تربيت بدني و ورزش بلغارستان در ديداري بر افزايش سطح روابط ورزشي دو كشور تاكيد كردند.

به گزارش ایرنا، سویلین نیكف وزیر تربیت بدنی و ورزش بلغارستان در این دیدار ، سطح روابط ورزشی میان دو كشور را خیلی خوب خواند و تاكید كرد كه كشورش بسیار علاقمند است تا این همكاریها و روابط را هرچه بیشتر ارتقا دهد.

وزیر ورزش بلغارستان با تاكید بر این نكته كه ورزش های دو كشور می توانند مكمل یكدیگر باشند خواستار تبادل نظر و گفت و گوهای بیشتر در این زمینه شد.

وزیر بلغاری برقراری تماسهای مستقیم میان فدراسیونهای مختلف ورزشی دو كشور، تبادل ورزشكار و مربی، برگزاری اردوهای مختلف ورزشی در خاك دو كشور و برنامه ریزی های مشترك دوجانبه برای دستیابی به موفقیتهای هرچه بیشتر در میادین ورزشی جهانی را مورد تاكید قرار داد.

سویلین نیكف آمادگی خود را برای دیدار با وزیر ورزش و جوانان كشورمان برای احیای یادداشت تفاهم همكاریهای ورزشی دو كشور اعلام كرد.

باقری نیز ضمن اشاره به تاریخ دوستی میان دو كشور و روابط خوب ورزشی تهران - صوفیه ، بر استفاده از ابزار ورزش در جهت سلامت جامعه و مصون سازی نسل جوان تاكید كرد و آمادگی همیشگی ایران را برای توسعه و تقویت همكاریهای ورزشی با بلغارستان اعلام كرد.

اروپام.**2270**1344**1740

سرخط اخبار جهان