دماوند – فرماندار شهرستان دماوند گفت: قانون تشكيل شوراهاي آموزش و پرورش يكي از مترقي ترين قوانين پس از انقلاب است كه بر نقش تصميم گيري مردم در عرصه آموزشي و فرهنگ سازي جامعه تاكيد مي كند.

'علیرضا قاسمی فرزاد' روز پنجشنبه در مراسم شوراهای آموزش و پرورش در مدرسه حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: توجه به این نكته ضروری است كه در تمام سطوح قانون مترقی اساسی كشور، مردم به عنوان اركان اصلی تصمیم گیری معرفی شده اند.

وی با تاكید بر نقش محوری و اصلی آموزش و پرورش در ساخت فرهنگ یك ملت گفت: برخورداری از فرهنگی غنی و ژرف نیازمند آموزش و پرورش قوی و دارای زیرساخت های مستحكم است.

فرماندار دماوند با بیان نگرش و رویكرد ویژه مقام عظمای ولایت و دولت به آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: آموزش و پرورش نقطه اتصال مردم به نظام و از سرمایه های اصلی یك كشور است كه با كامل ترین مخلوق الهی سر و كار دارد.

قاسمی فرزاد افزود: تصمیم گیری برای سرمایه های اصلی یك كشور در نظام جمهوری اسلامی بدست آحاد مردم سپرده شده تا بتوان از طریق شوراهای آموزش و پرورش از تمام افكار، دیدگاه ها و سلایق برای اداره آموزش و پرورش بهره جست.

رییس شورای آموزش و پرورش دماوند خاطرنشان كرد: قانون اساسی ایران برای تصمیم گیری در عرصه های مختلف، مردم را در تعیین سرنوشت خود و جامعه دخیل كرده و برای هر حوزه شورایی متشكل از نمایندگان مردم تشكیل داده است تا برای برنامه ریزی های خرد و كلان جامعه نقطه نظر مردم را ملاك و معیار قرار دهد.

فرماندار دماوند هدف از تصویب قانون تشكیل شوراهای آموزش و پرورش را تحقق مشاركت و نظارت مردم در این عرصه مهم دانست و گفت: بهر ه گیری از تمام منابع برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و تسهیل فعالیت های این حوزه نیز از اهداف تشكیل شوراها به شمار می رود.

تهرام/8128/1457/////

سرخط اخبار سیاست