اصفهان- استاندار اصفهان در چهارمين همايش آموزشي ويژه مديران استان، گزارشي از فعاليتهاي استان از ابتداي سالجاري تاكنون را تشريح كرد.

به گزارش ایرنا،'علیرضا ذاكر اصفهانی' روز پنجشنبه در تالار 'ابن سینا'ی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان گفت:سالجاری كه به سال 'جهاد اقتصادی' نام گرفته است بی شك از نظر سیاسی و اقتصادی سالی متفاوت برای كشور است.

استاندار اصفهان با اشاره به نوسانات غیر منطقی قیمت ارز و طلا در یكی دو ماه اخیر در كشور، نامگذاری امسال به جهاد اقتصادی را از سوی رهبر معظم انقلاب هوشمندانه و كارشناسانه خواند و افزود: با نامگذاری امسال به سال' جهاد اقتصادی' از سوی معظم له تحقق این شعار در دستور كار مسئولان استان اصفهان قرار گرفته است.

استاندار اصفهان افزود:اكنون 13 ماه از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه در كشور می گذرد، طرحی كه سالانه 110 میلیارد دلار از بودجه دولت را بی هدف و ناخواسته صرف اقشار مرفه جامعه می كرد.

ذاكر اصفهانی اضافه كرد: این قانون مسیر رو به بهبود فضای تولید، كسب و كار و اصلاح معیشت خانوارها و توسعه و آبادانی كشور را مورد هدف قرار داد.

وی اظهار داشت: نگاهی به آمارها بیانگر این است كه مردم در اجرای این قانون، همراهی خوبی با دولت داشته اند و در مرحله دوم نیز توجهات بیشتر به سمت حمایت از صنایع و افزایش تولید و نیز اصلاح نظام مالیاتی و گمركی كشور و حفظ ارزش پول خواهد بود.

استاندار اصفهان خاطر نشان كرد: در این استان چهار میلیون و 500 هزار نفر مشمول دریافت یارانه های نقدی هستند كه در 10 مرحله بالغ بر دو هزار و 400 میلیارد تومان یارانه دریافت كرده اند.

وی اظهار داشت: قبل از اجرای این قانون، متوسط رشد مصرف برق در سالهای گذشته هفت درصد بوده اما پس از اجرا، با وجود افزایش 125 هزار مشترك جدید، مصرف برق نسبت به سال گذشته 5/3 درصد كاهش داشته است.

به گفته وی، با احتساب این كاهش، اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها،باعث صرفه جویی 10 درصدی در مصرف برق استان شده است.

استاندار اصفهان همچنین گفت: با احتساب 35 هزار مشترك جدید بعد از اجرای قانون مزبور مصرف آب آشامیدنی 7/6 درصد كاهش داشته است.

به گفته وی، وجود سرمایه های انسانی، ظرفیتهای علمی، فنی،تخصصی و مدیریتی به عنوان مكمل فعالیتهای سرمایه گذاری و همچنین وجود دانشگاههای مادر تخصصی و مراكز متعدد آموزش عالی و موسسات تحقیقاتی از قابلیتهای مهم استان اصفهان است.

وی همچنین از وجود قابلیتهای معنوی و فرهنگی استان شامل حوزه های علمیه، دانشمندان و اساتید علوم دینی حوزه و برخورداری از ارتباط تنگاتنگ حوزه و دانشگاه به عنوان یكی دیگر از پتانسیلهای استان نام برد.

به گفته ذاكر اصفهانی، قرار گرفتن این استان در مركز كشور و در مسیر ترانزیتی شمال، جنوب و شرق، غرب از نظر راههای ارتباطی، حمل و نقل و ایجاد بنادر خشك شرایط ویژه ای را برای این استان فراهم كرده است.

استاندار اصفهان در چهارمین سمینار آموزشی مدیران ایجاد محیط زیست سالم، اشتغال پایدار و ارتقای شاخص های بهداشت و سلامت را با توجه به ظرفیتها و تهدیدات پیش رو، از اهداف كلان استان دانست.

در این سمینار یكروزه 'فرهاد رهبر' رییس دانشگاه تهران و مدیران استان اصفهان در دستگاههای مختلف اجرایی حضور داشتند.

7143/1042

سرخط اخبار استان‌ها