مشهد_ رييس شوراي هيات هاي مذهبي خراسان رضوي گفت: هياتهاي مشهد و آن دسته از هياتهاي مذهبي كه جهت عزاداري روزهاي پاياني ماه صفر در اين شهر حضور مي يابند جهت برگزاري مراسم در خيابانهاي منتهي به حرم بايد نسبت به تهيه مجوز اقدام نمايند.

حجت الاسلام حسن صباغیان روز پنجشنبه در گفت و گو ی اختصاصی با ایرنا گفت: آن دسته از هیاتها كه موفق به كسب مجوز از شورا هیات های مذهبی استان نمی شوند می توانند در سه روز پایانی با مراجعه به اكیپ های مستقر شورا مجوز لازم را دریافت نمایند.

وی گفت : چهار اكیپ مستقر و سیار از سوی شورا در نظر گرفته شده كه سه روز پایانی ماه صفر در خیابانهای منتهی به حرم مطهر رضوی مستقر شده و خدمات ارائه مجوز به هیاتهای مذهبی را انجام می دهند.

صباغیان با درخواست از هیاتهای مذهبی جهت همكاری با ناظران و انتظامات شورای هیاتهای مذهبی استان اذعان داشت: اعضای اكیپ ها، بازرسان و انتظامات شورا با كاور و آرم مشخص بوده و درمحورهای خیابان طبرسی میدان طبرسی ، خیابان نواب صفوی پنجراه پایین خیابان، خیابان امام رضا(ع)میدان بیت المقدس، خیابان شیرازی چهارراه شهدا مستقرر می باشند .

وی باتاكید بر عدم استفاده هیاتهای مذهبی از رفتار های خرافی و شبه آفرین، گفت: در صورت مشاهده هر گونه از موارد یادشده ضمن ارشاد و تذكر به هیات مذبور درصورت عدم رعایت، با آنها برخورد قاطع خواهد شد. ك/3

7491/659

سرخط اخبار استان‌ها