۲۹ دی ۱۳۹۰،‏ ۱۳:۱۱
کد خبر: 30772879
۰ نفر

شهرري-اولين مركز آموزشي فرآموز در جهت اهداف تربيتي كودكان و نوجوانان در مجتمع علوم و فنون شهيد رحيمي افتتاح شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا،مركز فرآموز به عنوان محلی برای اجرای برنامه های هدفمند آموزشی و پرورشی، در جهت افزایش میزان رشد و توانایی عمومی و مهارت های اساسی زندگی كودكان و تجارب آنها در تعاملات و ارتباطات اجتماعی افتتاح شده است.

كودكان قسمت زیادی از زمان خود را در این مركز صرف بازی می كنند و هنگام بازی مطالب فراوانی را یاد می گیرند و مربیان در این مركز امكانات و فرصت های لازم را فراهم آورده و ابزار شكوفایی و بیداری مجموعه حواس را در اختیار كودكان قرار می دهند تا كودكان به درك صحیح و منطقی از رشد برسند.

به منظور تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس در كودكان، والدین و مربیان میدان عمل، تمرین و كسب تجربه را برای آنها فراهم آورده تا آنها بتوانند هدفمندانه واردصحنه عمل شده ومشكلات رفتاری خود را برطرف نموده و به راحتی ابراز وجود نمایند.

در این فضا حداقل چند كلاس برای اجرای كارگاه های مختلف نظیر، ورزش های سنتی، ورزش های دفاعی، مهارت های رفتاری كودكان و مسابقات امدادی و همچنین یك سالن نمایش وجود دارد كه مربیان در این كارگاه ها با روحیه ای خلاقانه، پرانرژی و با نشاط در كارگاه ها به هدایت و آموزش كودكان می پردازد.

در كارگاه های این مركز مهارت های زندگی مانند، مهارت نه گفتن، احترام، مسئولیت پذیری، خلاقیت، خودآگاهی، هوش هیجانی، برقراری ارتباط موثر ، كنترل خشم و ... از دیگر آموزش های دیگر است و فضای داخلی هر كارگاه مناسب با عنوان تعیین شده، طراحی شده است.

مخاطبین اصلی مركز فرآموز دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی هستند كه در طول سال تحصیلی با هماهنگی مدارس از خدمات این مركز استفاده می كنند و كودكان و نوجوانان عضو در پایگاه های بسیج نیز می توانند از خدمات این مركز همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت 9 تا 17 بهره مند گردند.

علاقه مندانی كه می خواهند از خدمات مركز فرآموز بهره مند شوند، می توانند به مجتمع علوم و فنون شهید رحیمی(ره) واقع در 13 آبان، مراجعه كنند و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 50-55523949 تماس بگیرند.

7303/ 699

سرخط اخبار فرهنگ