سمنان - مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان احياي امر به معروف و نهي از منكر را از ضروريات امروز جامعه اسلامي دانست.

'داود سعدی' روز پنجشنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منكر اداره كل حمل ونقل و پایانه ها با حضور جانشین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر این استان با بیان اینكه بدترین امر به معروف آن است كه ما دیگران را به كاری كه خودمان انجام نمی دهیم ترغیب كنیم گفت: اگر معروف ها را درخود پیاده و الگوسازی كنیم برای اطرافیان ملكه می شود و پذیرش آن برای دیگران راحت تر است.

وی گفت: قیام حضرت اباعبدالله الحسین‌ (ع) برای احیای امربه معروف و نهی از منكر بوده است و به همین خاطر تمام اعضای خانواده را برای رسیدن به این هدف مهم و الهی فدا كرد.

سعدی وحدت و همدلی و تعامل در این زمینه را بسیار مهم و ضامن موفقیت دانست و تصریح كرد: احیای امر به معروف و نهی از منكر ضرورت امروز جامعه است و نیاز به نهضتی بزرگ و همگانی دارد و آحاد جامعه اسلامی باید در این امر خطیر سهیم شوند.

وی گفت: در جامعه ما معروفی بالاتر از ولایت فقیه نیست و همه چیز هستی امر به معروف و نهی از منكر است و خداوند نیز برای برپایی این فریضه به مسلمانان دستور اكید داده است.

مدیر كل حمل ونقل و پایانه های استان سمنان گفت: خودسازی، اجتناب از پلیدی ها، تهذیب رفتار، آشنایی با معروف و منكر، تسلط بر نفس، نیت خیر، كلام مناسب، آراستن خود به اخلاق اسلامی و محترم شمردن حریم ارباب رجوع و رسیدگی دقیق به امور آنان و نیز احترام و برخورد مناسب از خصوصیات آمران به معروف و ناهیان از منكر در ادارات است.ك/1

599/608

سرخط اخبار استان‌ها