خرم آباد- فرمانده انتظامي استان لرستان گفت: در پي تعامل همه جانبه عوامل نيروهاي اجرايي و قضايي استان و با تلاش ماموران نيروي انتظامي200 كيلوگرم مواد مخدر 'حشيش' در خرم آبادكشف شد.

'سردار علیزاده'روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از محموله كشف شده از باند بزرگ مواد مخدر در خرم آباد در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، با بیان اینكه طی سالجاری كشف این محموله بزرگ از نوع حشیش از اهمیت زیادی به شمار می رود افزود:انتقال این محموله در پی تعامل باند دستگیر شده با باند قاچاق در كرمان صورت گرفته است .

وی گفت:این محموله در كشور افغانستان تولید شده است و ازطریق عوامل قاچاق در استان مبدا به داخل كشورو پس از عبور از چند استان توسط عوامل نیروی انتظامی لرستان شناسایی و كشف شد.

وی اظهارداشت: با كشف این محموله ، میزان كشفیات مواد مخدر در سالجاری در لرستان به دو هزار و 280كیلوگرم افزایش یافت.

فرمانده انتظامی استان لرستان همچنین گفت:اقدامات نیروی انتظتامی دركشفیات مواد مخدر ضمن افزایش 23 درصدی، موجب انهدام و متلاشی شدن بیش از 70باند قاچاق ترانزیتی مواد مخدر در مبادی های ورودی استان لرستان شده است.

سردار علیزاده افزود:با توجه به حساسیت این نوع از مواد مخدر به واسطه خطر پذیری بیشتر جوانان ، كشف حجم كنونی حشیش از اهمیت خاصی برخوردار است،این در حالیست كه در سال گذشته كشفیات مشابه در حد خرد بوده است.

وی با اشاره به نحوه حمل محموله 200 كیلوگرمی حشیش گفت: به طرز ماهرانه ای درون بسته های نمك آشپزی با نام تجاری خاص جا سازی شده بودكه با هوشیاری نیروهای پلیس محموله مورد نظركشف و ضبط شده است.

سردار علیزاده اظهارداشت: درهمین ارتباط یك دستگاه خودروی پژو ، دو دستگاه خودروی پژو وچهار نفر از اعضای باند حمل كننده این میزان موادمخدر و چهار متهم نیز شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: ماموران انتظامی استان اعضای باند موادمخدر راطی انجام یك عملیات اطلاعاتی كه مدتی زیرنظرداشتند، موفق به دستگیری آنها در یكی از مبادی ورودی به استان لرستان شدند.

فرمانده انتظامی استان لرستان با اشاره به نقش چشمگیر نیروهای بسیج،ارتش و مردم در دو محور اطلاعات و عملیات و همچنین همكاری مقامات قضایی بخصوص دادستانی محترم كشفیات مواد مخدر گفت:همكاری و اطلاع رسانی همه جانبه و به موقع دراین راستا نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری به همراه داشته است.

7273/630

سرخط اخبار استان‌ها