۲۷ دی ۱۳۹۰،‏ ۱۶:۴۲
کد خبر: 30769793
۰ نفر

كابل - اولين دستگاه ثبت وضعيت آلودگي هوا در كابل پايتخت افغانستان امروز (سه شنبه) با حضور مسئولان اداره حفاظت از محيط زيست افغانستان، نصب شد.

به گزارش ایرنا 'مصطفی ظاهر'، رییس اداره حفاظت از محیط زیست افغانستان در مراسم نصب این دستگاه به خبرنگاران گفت: دستگاه ثبت وضعیت آلودگی هوا میزان وجود چهار گاز زیان آور برای انسان را ثبت و گزارش می دهد.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست افغانستان افزود:این دستگاه كمك شایانی به كارشناسان برای مقابله با آلودگی های زیست محیطی می كند.

ظاهر، گزارش لحظه به لحظه از وضعیت هوای شهر كابل و ثبت تفكیك شده از میزان آلاینده ها و گازهای موجود در فضای كابل را از شاخصه های این دستگاه دانست.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست افغانستان گفت:اقدامات دیگری برای مقابله با آلودگی محیط زیست در نظر گرفته شده كه انجام خواهد شد.

در چند هفته اخیر رسانه های كابل از آلودگی هوای پایتخت افغانستان انتقاد كردند و شهرداری این شهر را به كوتاهی در كاهش آلودگی كابل متهم كردند.

خودروهای فرسوده، استفاده از گازمایع، نفت و چوب برای گرمایش منازل و سوزاندن زباله ها از عوامل اصلی آلوده شدن شهر كابل اعلام شده است.

آساق/1501

سرخط اخبار جهان