۲۰ دی ۱۳۹۰،‏ ۱۹:۲۳
کد خبر: 30759081
۰ نفر

رشت - تيم هاي فوتبال داماش گيلان و استقلال تهران، در هفته نوزدهم از رقابت هاي فوتبال ليگ برتر كشور، عصر روز سه شنبه در ورزشگاه شهيد عضدي رشت به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دیدار كه در حضور بیش از 15 هزار تماشاگر برگزار شد، تیم فوتبال استقلال تهران با تك گل 'گوران جوركویچ' مهاجم جدیدش كه در دقیقه 36 به ثمر رسید، برابر میزبانش به برتری دست یافت.

با توجه به اینكه این دیدار در ورزشگاه عضدی رشت و در یك هوای آفتابی برگزار شد، استقبال از این دیدار بسیار خوب بود به طوری كه ورزشگاه عضدی رشت شرمنده هواداران دو تیم شد و تعدادی از طرفداران نیز به دلیل پر شدن ظرفیت ورزشگاه، نتوانستند از نزدیك این بازی را تماشا كنند.

با توجه به اینكه فقط 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه در اختیار طرفداران استقلال قرار داده شده بود، این جایگاه ها در همان ساعات اولیه پر شد و سایر طرفداران استقلال بین تماشاگران داماش پراكنده شدند.

'سهراب بوقی' لیدر قدیمی و با سابقه تیم فوتبال استقلال تهران نیز در ورزشگاه شهید عضدی رشت حضور داشت و طرفداران استقلال را به تشویق آبی پوشان تهییج می كرد.

'مهدی پاشازاده' بازیكن اسبق تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال تهران یكی از تماشاگران ویژه دیدار تیم های استقلال تهران و داماش گیلان بود.

بازیكنان تیم فوتبال استقلال تهران ساعت 14 و 15 دقیقه برای گرم كردن داخل زمین ورزشگاه شدند كه با ورود آنان، هوادارن استقلال بازیكنان تیم خود را مورد تشویق قرار دادند و بازیكنان تیم فوتبال داماش گیلان نیز با تشویق بی امان طرفداران خود، دو دقیقه پس از ورود بازیكنان استقلال، داخل زمین مسابقه شدند.

تیم فوتبال داماش گیلان در این دیدار از پیراهن آبی و تیم فوتبال استقلال تهران از پیراهن دوم خود كه طوسی رنگ بود، استفاده كردند البته تیم فوتبال استقلال تهران برای اولین بار بود كه چنین پیراهنی را بر تن داشت.

'فریدون زندی'، 'خسرو حیدری' و 'میلاد میداودی' سه بازیكن استقلال تهران كه روی نیمكت قرار داشتند، قبل از آغاز بازی، مورد توجه عكاسان قرار گرفتند و اكثر عكاسان از این سه بازیكن عكس تهیه كردند.

قبل از شروع مسابقه و هنگام ورود بازیكنان و داوران به داخل زمین، یك بنر از مرحوم 'ناصر حجازی' با عنوان 'عقاب پر كشید' وارد ورزشگاه شد تا یاد و خاطره این دروازه بان اسطوره ای ایران، گرامی داشته شود.

ساعت ورزشگاه نیز پس از حدود40 ثانیه از آغاز مسابقه، شروع به كار كرد و تا پایان نیمه اول نیز این نقیصه برطرف نشد.

در جریان این دیدار، 'محمد غلامی' مهاجم تیم فوتبال داماش گیلان در دقایق دهم و دوازدهم دو موقعیت مناسب گلزنی را به دست آورد كه در هر دو صحنه، عكس العمل های مناسب 'سیدمهدی رحمتی' دروازبان ملی پوش استقلال باعث شد تا تیم میزبان به گل برتری دست نیابد.

'مگنو باتیستا داسیلوا' بازیكن تیم فوتبال داماش گیلان در این دیدار مأمور مهار 'مجتبی جباری' بود كه در پایان نیز 'مهدی تارتار' سرمربی داماش گیلان از نحوه بازی این بازیكن ابراز رضایت كرد.

در دقایق انتهای این دیدار و زمانی كه تیم فوتبال داماش گیلان متحمل دومین شكست پیاپی شده بود، تعدادی از تماشاگران این تیم، با شعار 'تارتار حیا كن ، تیم داماش را رها كن'، خواستار جدایی این سرمربی از تیم داماش گیلان شدند.ك/4

7285/695/506