تهران- از هفته هجدهم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي كشور جام خليج فارس تيم صدرنشين استقلال تهران عصر جمعه در ورزشگاه بزرگ آزادي تهران ميزبان تيم فولاد مباركه سپاهان اصفهان خواهد بود.

به گزارش ایرنا، نیم فصل دوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال پس از تعطیلی 17 روزه از امروز آغاز خواهد شد و دوباره هیجان و تب فوتبال در لیگ برتر به جریان خواهد افتاد.

در حساس‌ترین بازی این هفته استقلال تهران و سپاهان اصفهان تیمهای اول و دوم جدول رده بندی روز جمعه از ساعت 16:15 در ورزشگاه آزادی به مصاف یكدیگر خواهند رفت.

استقلال تهران كه با فاصله شش امتیازی نسبت به سپاهان در صدر قرار دارد، تلاش می كند با پیروزی در این دیدار گام محكمی برای قهرمانی در لیگ برتر بردارد.

اما طلایی پوشان اصفهانی بدنبال پیروزی در این مسابقه هستند تا فاصله خود را با تیم صدرنشین به عدد سه برسانند و همین غوامل باعث شده جذابیت های این بازی به اوج خود برسد.

در این دیدار استقلال تهران چند مهره اصلی خود را به احتمال زیاد در اختیار نخواهد داشت.

' كیانوش رحمتی' و آندرانیك تیموریان' را به‌دلیل محرومیت و مصدومیت در این دیدار از روی سكوهای ورزشگاه آزادی بازی را دنبال خواهند كرد و حضور 'میلاد میداودی 'و 'خسرو حیدری' در پرده ای از ابهام قرار دارد.

اما تیم سپاهان هم سه بازیكن اصلی و تاثیر گذار خود را به نامهای 'احمد جمشیدیان'، 'میلوراد یانوش' و 'سیدجلال حسینی' را در اختیار نخواهد داشت.

از نكات قابل توجه این دیدار می توان به حضور 'زلاتكو كرانچار' سرمربی سابق تیم پیروزی تهران اشاره كرد كه این مربی كروات بار دیگر با تیم استقلال تهران روبه رو خواهد شد و این بار در تیم سپاهان مقابل استقلال به نقش آفرینی خواهد پرداخت.

همچنین حضور 'مهدی رحمتی' دروازه بان سابق تیم سپاهان در درون دروازه استقلال می تواند جذابیت های این بازی را دو چندان سازد.

كسب سه امتیاز این مسابقه برای هر دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است و می توان گفت این دیدار به دلیل حساسیت های بالا امتیاز این مسابقه برای هر یك از تیم ها می تواند حكم شش امتیازی داشته باشد.

كسب سه امتیاز این مسابقه برای تیم پیروز باعث می شود این تیم با یك روحیه مضاعفی بازی های لیگ را دنبال كنند.

پیروزی استقلال تهران باعث می شود این تیم در فاصله 9 امتیازی نسبت به تیم دوم جدول قرار بگیرد و همچنین خیال پرشور هواداران این تیم تهرانی از بابت قهرمانی تا حدودی راحت می شود.

دیدار رفت این دو تیم در ورزشگاه فولادشهر اصفهان با تساوی یك بر یك به پایان رسیده بود. قضاوت این دیدار حساس بر عهده 'سعید مظفری زاده ' خواهد بود.

هم اكنون استقلال تهران با 36 امتیاز در صدر و سپاهان اصفهان با 30 امتیاز در جای دوم جدول رده بندی قرار دارد.

استقلال تهران تاكنون 21 بار با تیم سپاهان اصفهان روبه رو شده كه حاصل این بازیها هفت برد و هشت باخت برای تیم استقلال رقم خورده همچنین شش بازی این دو تیم در لیگ برتر به تساوی به پایان رسیده است.

تهرام/ج.آ//1556/

سرخط اخبار ورزش