كرج - مسوول سبك نين جوتسو البرز گفت: با توجه به موفقيت هاي به دست آمده و علاقمندي فراوان ورزشكاران ، سبك رزمي ورزشي 'نين جوتسو' در اين استان رو به پيشرفت و گسترش است.

'حجت صابری' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برگزاری كلاسهای آموزشی و تمرینهای منظم و مستمر و استفاده از مربیان با تجربه رزمی ، این امكان فراهم شده كه ورزشكاران این سبك در البرز جایگاههای بالایی را از آن خود كنند.

وی یادآور شد: اكنون حدود دو هزار رزمی كار سبك نین جوتسو با دریافت كارت رسمی و بیمه ورزشی در حدود 100 باشگاه رزمی بخش خصوصی در استان البرز فعالند.

صابری تاكید كرد: علاقمندی و پشتكار ورزشكاران این سبك در استان البرز در حدی است كه از سال 68 تاكنون به صورت پی در پی توانسته ایم در بخش اوپن كمیته و قسمت هنرهای فردی كشور مقام قهرمانی را به خود اختصاص دهیم.

وی یادآور شد: رزمی كاران سبك نین جوتسو البرز در مسابقه های جهانی سال 89 كه در تهران برگزار شد ، همراه تیم ایران 14 رتبه به دست آوردند كه 9 مقام آن توسط رزمی كاران البرزی به دست آمد.

صابری یاداور شد: در سال 89 و 90 به ترتیب سه و پنج نفر از رزمی كاران به سمینار جهانی این رشته ورزشی در كشور ژاپن اعزام شدند كه در پایان استاد اكبر فرجی از استان البرز به عنوان نماینده این سبك رزمی در منطقه خاورمیانه معرفی شد.

وی اظهار داشت: به تازگی مسابقه های انتخابی استان البرز برای رقابتهای كشوری در سالن ورزشی مجموعه شهید كیانپور كرج انجام شد و نفرات برتر در قالب تیم البرز برای شركت در مسابقه های كشوری دهه مبارك فجر انقلاب اسلامی از هم اكنون اردوی آمادگی خود را آغاز كرده اند.

وی یادآورشد: با توجه به برنامه های آموزشی و تمرینات انجام شده و در دست اقدام انتظار است در رقابت های كشوری آینده بتوانیم رتبه خوبی را نصیب البرز كنیم .

مسوول سبك نین جوتسو استان البرز گفت: این سبك رزمی تركیبی از سلاح سرد، دفاع شخصی، آكروبات رزمی و مبارزه است و یكی از قدیمی ترین سبك های رزمی جهان به شمار می رود.

40 درصد از حدود دو هزار رزمی كار سبك نین جوتسو استان البرز را بانوان تشكیل می دهند كه زیر نظر 60 مربی تمرین می كنند. ك/3

694/1027

سرخط اخبار استان‌ها