تهران-وزيرعلوم،تحقيقات و فناوري در آستانه فرارسيدن سالروز حماسه 9 دي در پيامي به دانشگاهيان كشور و عموم مردم هميشه در صحنه ايران اسلامي، اين روز را پاسخ دندان شكني به همه ياوه گويي ها توصيف كرده است.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، در پیام 'كامران دانشجو' خطاب به دانشگاهیان آمده است: در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، روزهای خاصی وجود دارد كه یادآور حوادث و رویدادهای آن ایام و همچنین پیامدهای ناشی از آنها می تواند درس عبرتی برای آیندگان باشد و روز 9 دی یكی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است. روزی كه مظهر حضور حماسی مردم در صحنه تحولات سیاسی-اجتماعی و موجب یاس كامل دشمنان از پیگیری برنامه ها و اهداف ساختار شكنانه آنها شد.

این پیام آورده است:فتنه 88 به واقع، صحنه امتحان و عرصه رویش نیروهای حامی انقلاب و ریزش عناصر و ایادی ضدانقلاب بود، بسیاری از كسانی كه انتظار همراهی آنها با آرمان های انقلاب و جدایی مسیرشان با دشمنان می رفت و نیز جمعی از خواص بی بصیرت، با برداشت ها و تحلیل های سطحی و غیر واقعی از صفوف به هم پیوسته مردم فاصله گرفتند و بر طبل ادعاهای واهی ضدانقلابیون بی نقاب كوفتند. اما 9 دی پاسخ دندان‌شكن به همه یاوه‌گویی ها و واكنش هوشمندانه مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی به جسارت ها و اهانت ها به ویژه حرمت‌شكنی بی‌سابقه نسبت به حریم آل رسول در روز عاشورای حسینی بود.

در این پیام آمده است:مردم نشان دادند در طول تاریخ هیچگاه اجازه جسارت و اهانت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را نداده و نخواهند داد، همچنین 9 دی نقطه پایانی بر همه توطئه ها و مطامع دشمنان داخلی و خارجی بود.

این پیام می افزاید:مردم مسلمان ایران با درك شرایط حساس كشور و تاسی به مواضع حكیمانه رهبر فرزانه خویش راه خود را در بحبوبه هیاهوی ضد انقلاب و بزرگنمایی آن از سوی رسانه های خارجی پیدا كردند و با حضور خروشان و یكپارچه، قدرت و اقتدار الهی و ملی خود را به نمایش گذاردند.

بی گمان تداوم انقلاب اسلامی و تحقق آرمان های آن در گذر زمان مشروط به تقویت ایمان، آگاهی، اتحاد و بصیرت است و جامعه دانشگاهی كشور بر اساس موقعیت و رسالت های خویش، همچنان به عنوان مغز متفكر و چشم بینای ایران اسلامی با وحدت و انسجام، در مسیری كه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مشخص می كنند، پیشتاز و پیشگام خواهند بود و دانشگاهیان و فرهیختگان كشور اعم از استادان، دانشجویان و كاركنان در كلیه برنامه های یادمان قیام شكوهمند 9 دی در كنار سایر اقشار مختلف مردم حضوری شایسته خواهند داشت.

فراهنگ**9173**

سرخط اخبار فرهنگ