۲۵ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 10509170
۰ نفر
ارایه یافته های جدید شنوایی سنجی هفتمین کنگره سراسری شنوایی سنجی ایران برگزار می شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/86 علمی ـ آموزشی.علومپزشکی جدیدترین یافته های مربوط به پیشگیری ، تشخیص ، درمان و توانبخشی در مبتلایان به آسیب شنوایی در هفتمین کنگره سراسری شنوایی سنجی ایران ارایه می شود.
هفتمین کنگره سراسری شنوایی شناسی ایران 24تا26اردیبهشت ماه در تالار امام خمینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.
به گزارش ایرنا به نقل از انجمن علمی شنوایی سنجی ایران هما زرین کوب دبیر این کنگره با اعلام این خبر افزود هدف از برگزاری این کنگره آشنایی فارغ التحصیلان و دانشجویان شنوایی شناسی با جدیدترین روش های پیشگیری ، تشخیص ، درمان و توانبخشی مبتلایان به آسیب های شنوایی است.
در این کنگره سخنرانی ها و مقالات علمی با محورهای علوم پایه شنوایی و تعادل، شنوایی شناسی تشخیصی - توانبخشی و پیشگیری ، گزارش موارد نادر و همچنین ابداعات و اختراعات ارایه خواهد شد.
عضو هیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر لزوم اجرای سراسری طرح غربالگری شنوایی شناسی برای کودکان در بدو تولد اظهار داشت اختلال شنوایی یک مشکل آرام و پنهان است کودکانی که مبتلا به آسیب شنوایی هستند در بدو تولد از نظر ظاهر پابل شناسایی نمی باشد.
امروزه با انجام آزمایش های پیشرفته از جمله اتواکوستیک امیشن و ABR می توان به میزان کم شنوایی کودک حتی در اولین روزهای بعد از تولد پی برد و درمان توانبخشی را هر چه سریعتر آغاز کرد.
یادگیری، گفتار و زبان رابطه مستقیمی با وجود شنوایی طبیعی دارد به ویژه بعد از تولد تا حداکثر پنج سالگی و اگر شناسایی و درمان مشکل شنوایی کودک به تاخیر بیافتد از نظر ارتباطی ضربه جبران ناپذیری به کودک وارد می شود که امکان دارد این ناتوانی برای همیشه باقی بماند.
شماره 015 ساعت 14:39 تمام