گسترده ترین مجموعه آزمایشگاهی - تحقیقاتی دانشگاهی کشور ساخته می شود ..................................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/10/86 علمی.فرهنگی.داخلی.آزمایشگاه.
رییس واحد پیشوای ورامین دانشگاه آزاد اسلامی گفت: گسترده ترین مجموعه آزمایشگاهی - تحقیقاتی دانشگاهی کشور با زیربنای هفت هزار و 400 مترمربع در محل این دانشگاه ساخته می شود.
دکتر "علیرضا فیض بخش" روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این پروژه که در دو بخش و دو فاز اجرا می شود، شامل ساخت و تجهیز 58 آزمایشگاه برای رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه است.
وی هدف از ساخت این مجموعه آزمایشگاهی را تامین نیازهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشجویان و استادان واحد پیشوای ورامین و خدمات دهی به سایر دانشگاه ها و نهادهای تحقیقاتی کشور عنوان کرد.
به گفته این مقام مسوول، این مجموعه آزمایشگاهی در دو ساختمان ساخته می شود و عملیات اجرایی فاز یک آن نیمه آذر ماه و فاز دو اوایل دی ماه جاری آغاز شده است.
فیض بخش با اشاره به راه اندازی این مجموعه تحقیقاتی تا زمستان سال آینده اظهار داشت: هزینه 45 میلیارد ریالی ساخت این مجموعه از طریق بودجه این واحد دانشگاهی و تسهیلات بانکی تامین می شود.
رییس واحد پیشوا دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تجهیزات مورد نیاز این آزمایشگاهها که عمدتا خارجی هستند، سفارش داده شده اند و تاکنون 20 درصد از تجهیزات مورد نظر با هزینه 15 میلیارد ریال تهیه شده است.
وی همچنین ساخت مجتمعات فرهنگی مانند مسجد، سالن همایش، سلف سرویس، کتابخانه مرکزی و استادسرا را از دیگر برنامه های عمرانی این واحد دانشگاهی ذکر کرد.
علمی 1840**2354** شماره 005 ساعت 12:44 تمام