" عبدالله موحد": پیشرفت کشتی با برنامه ریزی های مدون بدست می آید # تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 09/03/80 داخلی.ورزشی.کشتی. قهرمان صاحب نام و پیشین جهان و المپیک در سالهای گذشته، پیشرفت ورزش کشتی در کشورهای صاحب نام این رشته را ناشی از برنامه ریزی های صحیح و مدون مسوولان کشتی ان کشورها عنوان کرد. "عبدالله موحد" روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری اردوی تیم ملی کشتـــی ناشنوایان ایران /اعزامی به نوزدهمین دوره بازیهای جهانی ناشنوایان در ایتالیا/ به خبرنگار ایرنا گفت: رشد هر رشته ورزشی در گرو توجه بـــــــه برنامه ریزیهای دقیق است که چنانچه این امر مهم از سوی مسوولان ورزش هر کشوری مورد توجه قرار نگیرد به بن بست خواهند رسید. دارنده 5 مدال طلای بازیهای جهانی و یک طلای المپیک در سالهای گذشته، ادامه داد: در چنین سیستمی همه چیز مشخص بوده و مربیان، کشتی گیران و حتی مسوولان فدراسیون کشتی در اجرای برنامه های خود با هیچگونه مشکلی مواجه نخواهند شد. وی در خصوص وضعیت کشتی ایران نیز گفت: از آنجاییکه مدت مدیدی است از کشور دور بوده ام نمی توانم در خصوص کشتی ایران اظهار نظری کنم. ضمن آنکه از برنامه های فدراسیون کشتی ایران نیز اطلاع درستی ندارم. "مـــــــوحد" ادامه داد: در خصوص اینکه در فدراسیـــون کشتی ایران برنامه ریزی هست یا خیر؟ نمی توانم چیزی بگویم. اماآنچه که مسلم است، "نبود برنامه ریزی در کارها" هر فدراسیونی را دچار اشکال خواهد کرد که امیدوارم در فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران چنین چیزی وجود نداشته باشد. قهرمان صاحب نام کشتی کشورمان در پاسخ به این سووال که در صورت دعوت از سوی فدراسیون کشتی با آنان همکاری خواهید کرد یا خیر؟ گفت: به طور حتم پاسخ من منفی خواهد بود، زیرا در شرایط فعلی وضعیتم به گـــونه ای است که امکان این کار برایم فراهم نیست. وی مشکلات خانوادگی و تحصیل فرزندان خود در خارج از کشور را از دلایل عمده این تصمیم عنوان کرد. قهرمان وزن 68 کیلوگرم جهان و المپیک در سالهای 1965 تا 70 درخصوص انتخابات اخیر فدراسیون کشتی هیچگونه اظهار نظری نکرد و تنها برای کسانیکه صادقانه در پیشرفت و گسترش روز افزون این ورزش تلاش کرده و خواهند کرد، از خداوند منان آرزوی سلامت و توفیق نمود. خبرنگار ورزشی خبرگزاری جمهوری اسلامی در ادامه این گفت وگو از "عبدالله موحد" خواست تا در خصوص پیشرفت ورزش کشتی کشور دیدگاه خود را ارائه دهد که وی در پاسخ چنین گفت: پاسخ این سووال را به شما نخواهم گفت.
اما چنانچه رییس فدراسیون کشتی دیدگاه مرا در این باره بخواهد با کمال میل به او خواهم گفت. وی اضافه کرد: در طول سالهای گذشته همواره از خداوند یکتا، خواسته ام تا کشتی ایران را در اوج قرار دهد و پرچم کشورم در میادین بین المللی به به اهتزاز درآید. اگر می بینید که نمی خواهم جواب شما را درباره این سووال بـــدهم دلایلی دارم که برایم بسیار مقدس است و خـدای ناکرده نمی خـــواهم برداشتهای نادرستی از آن شود. کشتی گیر نامدار کشورمان در سالهای گذشته، در خصوص وضعیت تیم ملی کشتی ایران در رقابتهای بالتیمور آمریکا گفت: پیش از پاسخ به این سووال ابتدا باید وضعیت تیم های حاضر دراین رقابتها را ارزیابی کرد. به نظر من برخی از تیم ها با تمام نفرات اصلی خود گام به میدان این رقابتها نگذاشته بودند و در میان اکثر تیم ها حضور چهره های جوان بسیار مشهود بود. "مـــــــوحد" ادامه داد: با توضیحات ارائه شده باید بگویم که در تیم ایران به غیر از سه کشتی گیر به نامهای علیرضا دبیر، غلامرضا محمدی و علیرضا حیدری، بقیه کشتی گیران در سطح عالی ظاهر نشدند. شاید اگر با آنها بیشتر کار می شد چهره ای به مراتب بهتر از خود نشان می دادند. "موحد" خاطر نشان کرد: نمی خواهم کار این کشتی گیران رازیر سووال ببرم.
به طور حتم آنان تمامی تلاش خود را برای کسب پیروزی به کار بسته بودند. پیشکسوت ارزنده کشتی ایران، موفقیت یکی کشتی گیر را مرهون توجه به نکات زیادی همچون مسائل اقتصادی، تغذیه، امکانات رفاهی، روحـی، مسائل فنی و... عنوان کرد و گفت: نمی توانم بگویم که در ایران به این مسائل توجه می شود یا خیر، اما مطمئن باشید که بدون توجه به موارد گفته شده نمی توانیم در عرصه کنونی ورزش دنیا حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشیم. ف ر ـ 866 ـ 36 ـ 15

سرخط اخبار ورزش