شیراز- ایرنا- مدیركل سیاسی، انتخابات و تقسیمات كشوری استانداری فارس، جزئیات مربوط به مصوبه امروز چهارشنبه هیات وزیران درباره تقسیمات كشوری در این استان را اعلام كرد.

ابراهیم استوار میمندی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنا بر مصوبه چهارشنبه 22 اسفندماه هیات وزیران، نام سه منطقه در استان فارس تغییر یافت و 2 دهستان نیز به بخش ارتقا یافتند.
وی اظهار داشت: بنا بر این مصوبه، نام 'بالاده' به 'والاشهر' (شهرستان كازرون)، نام 'عماد ده' به 'عماد شهر' (شهرستان لارستان) و نام بخش 'كُر' به كامفیروز شمالی (شهرستان مرودشت) تغییر یافت.
مدیركل سیاسی، انتخابات و تقسیمات كشوری استانداری فارس گفت: با مصوبه هیات وزیران، همچنین دهستان جوزار در شهرستان ممسنی به بخش ارتقا یافت.
وی ادامه داد: بر این اساس، دهستان فسارود در شهرستان داراب نیز به بخش ارتقا یافت.
استوار میمندی در بخش دیگری از این گفت و گو، گمانه زنی ها درباره شكل گیری شهرستان های جدید بر اساس مصوبه چهارشنبه هیات وزیران را رد كرد و گفت: همه مصوبات جلسه امروز دولت درباره استان فارس به این پنج تغییر محدود بود و از این رو، انتظار می رود كه مردم به شایعات مطرح شده در شبكه های اجتماعی اعتنایی نكنند و اخبار را از منابع رسمی دنبال كنند.
هیات وزیران در جلسه امروز چهارشنبه خود به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان های فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مركزی و هرمزگان موافقت كرد.
در این جلسه ایجاد سه بخش، تبدیل دو روستا به شهر و تغییر نام 12 روستا، چهار بخش، پنج شهر و یك شهرستان در استان های فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مركزی و هرمزگان به تصویب هیات وزیران رسید.
ع پ / 2027