تهران- ايرنا - نمايشگاه استاكيست هاي بين الملل با آثار هنرمندان ايران و پنج كشور و با حضور معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در گالري دي گشايش يافت.

مركز هنرهاي تجسمي در باره اين نمايشگاه اعلام كرد،«علي مرادخاني» عصر روز جمعه در بازديد از اين نمايشگاه گفت: نمايش آثار هنرمندان پنج كشور در كنار آثار هنرمندان ايراني از سوي يك گالري، مشخصه ممتاز اين نمايشگاه است و اينكه گالري دي با رويكرد بين المللي آثار ديگر كشورها را در اين نمايشگاه ارائه كرده قابل تحسين است.

مرادخاني با اشاره به نمايشگاه استاكيست ها گفت: آثار اين نمايشگاه در كنار توجه به تكنيك هاي نقاشي به مضمون و محتوا نيز پرداخته اند.

معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين با تاكيد بر نقش گالري ها در هنرهاي تجسمي و اقتصاد هنر اظهار اميدواري كرد با حمايت دولت و نقش موثر بخش خصوصي زمينه هايي براي رونق اقتصاد هنر فراهم شود.

«فريال سلحشور» مدير گالري دي نيز در مراسم افتتاح اين نمايشگاه با معاون امور هنري وزير ارشاد گفت و گو كرد و درباره فعاليت ها و نمايشگاه هاي گالري توضيح داد.

نمايشگاه استاكيست هاي بين الملل با آثار هنرمندان ايراني و هنرمندان كشورهاي آمريكا، انگلستان، تركيه، اسپانيا، آفريقاي جنوبي و پاكستان در گالري دي برگزار شده است و تا چهارم آذرماه اين نمايشگاه ادامه دارد.

استاكيسم يك جنبش هنري بين المللي است كه با هدف گسترش نقاشي فيگوراتيو در مقابل هنر مفهومي بنيان گذاشته شده و اولين گروه استاكيسم در لندن فعاليت خود را آغاز كرد.

گروه استاكيست هاي تهران نيز سال 1386 شكل گرفت و نخستين نمايشگاه استاكيستي در ايران سال 1389 در خانه هنرمندان ايران برگزار شد.

فراهنگ**9173** 1418