گره کور اشتغال چه زمانی باز خواهد شد؟

گره کور اشتغال چه زمانی باز خواهد شد؟

بیکاری یکی‌ از بزرگ‌ترین معضلاتی است که توازن و تعادل جامعه را به‌هم می‌ریزد و باعث ایجاد بحران‌های متعدد در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، روانی و سیاسی می‌شود.

سه شنبه, بهمن 02, 1397 13:52
بمباران به وقت ساعت 12.30

بمباران به وقت ساعت 12.30

با بغض می‌گوید: این اتفاق فراموش که نمی‌شود و ماجرایی نیست که بتوان فراموشش کرد ولی واقعا ناراحت‌کننده است و اثرش را در زندگی تک‌تک دانش‌آموزان این مدرسه گذاشته است و این خاطره شاید تا سال‌ها در ذهن ما بماند.

دوشنبه, بهمن 01, 1397 11:16
بازارِ پنچرِ لاستیک

بازارِ پنچرِ لاستیک

پس از اعتراض و اعتصاب رانندگان خودروهای سنگین به کمبود لاستیک و عدم حمایت‌های دولتی، دولت به توزیع لاستیک‌ به نرخ دولتی و با بهای پایین‌تر از نرخ بازار پرداخت ولی پس از گذشت چند ماه این نارضایتی‌ها همچنان ادامه دارد.

یکشنبه, دی 30, 1397 10:28
آن سوی میز!

آن سوی میز!

مفاهمه ای معنادار میان کسانی که این سوی میز و آن سوی میز قرار دارند در خصوص منافع و مصالح جامعه وجود ندارد و بیم آن می رود پایه های استواری به یک باره فرو بنشیند و آه و درد و حسرت راه به جایی نبرد.

چهارشنبه, دی 26, 1397 11:37
از کدام بحران بترسیم؟

از کدام بحران بترسیم؟

آن‌چه کمبود منابع آب را به بحران آب تبدیل می‌کند، مسئله‌ای به نام سوءمدیریت و حکمرانی بد است. یعنی کمبود منابع آب، لزوماً بحران آب نیست.

سه شنبه, دی 25, 1397 13:30
درد 34 ساله

درد 34 ساله

هنوز هم شوق دفاع از خاک میهنش در صلابت نگاهش موج می‌زند، با اینکه سالها با صدای دستگاه تنفس انس گرفته و به نوعی روز و شبش را در کنار این دستگاه سپری می‌کند اما دلش همچنان پیش رزمنده‌هاست و صدای قدیمی توپ و تفنگ و فریادهایش در جبهه برصدای این روزهای دستگاه تنفس غلبه می‌کند.

دوشنبه, دی 24, 1397 14:2
قیمت با قیافه مشتری ا‌ست

قیمت با قیافه مشتری ا‌ست

در وضعیت فعلی کشور که در جنگ اقتصادی قرار داریم بازرسان در خط مقدم این جنگ فعالیت دارند و مسلم است در صورت عدم حمایت از تیم حاضر در خط مقدم با شکست مواجه می‌شویم و تبعات و آثار زیان‌بار این موضوع تنها متوجه مردم و مصرف‌کنندگانی است که آن را در زندگی روزمره خود لمس می‌کنند.

یکشنبه, دی 23, 1397 13:12
خودکشی پدیده‌ای روانی- اجتماعی نیازمند بررسی

خودکشی پدیده‌ای روانی- اجتماعی نیازمند بررسی

خودکشی به‌ عنوان پدیده‌ای روانی - اجتماعی مقوله‌ای است که جامعه را با آسیب‌های جدّی و مهمی روبه‌رو می‌سازد، در این میان می‌توان با افزایش سواد رسانه‌ای و آگاهی‌بخشی از وقوع چنین معضلی در جوامع بشری پیشگیری کرد.

شنبه, دی 22, 1397 9:50
«بازایابی محتوایی» استراتژی افزایش فروش

«بازایابی محتوایی» استراتژی افزایش فروش

تاکنون درباره مشتری‌مداری، کارآفرینی، برندسازی، برندشخصی و بسیاری دیگر از اصطلاحات حوزه کسب‌وکار در فضای مجازی، مطالبی را گفته شده است. بنابراین وقت آن است که این‌بار، گفت‌وگو با نویسنده حوزه تجارت الکترونیک را به بازاریابی محتوایی اختصاص دهیم.

پنجشنبه, دی 20, 1397 9:38
«فضای سبز» شهرداری یعنی حیاط خلوت

«فضای سبز» شهرداری یعنی حیاط خلوت

مشاور رسانه‌ای شورای شهر چهارم زنجان درباره حاشیه‌های سوءاستفاده از قراردادهای فضای سبز شهرداری گفت: «فضای سبز» شهرداری یعنی حیاط خلوت

سه شنبه, دی 18, 1397 11:21
آرزوهای یخ زده کودکان کار در خیابان‌ها

آرزوهای یخ زده کودکان کار در خیابان‌ها

برایش مهم نیست رهگذر کیست، داراست یا ندار، زن یا مرد، پیر یا جوان با التماس به دنبال فروش اجناس خود است، در این میان مردمی که در حال رفت و آمد برای رتق و فتق امور خود هستند کمتر کسی به او توجه دارد.

یکشنبه, دی 16, 1397 11:1
آینده مدارس؛ دانش آموز محور یا اولیا محور

آینده مدارس؛ دانش آموز محور یا اولیا محور

تربیت هزار راه نرفته و هزار توی پیچیده دارد که از دید عموم مردم و اولیا پنهان است و این واقعیت، خود دلیلی است بر این که بسیاری از افراد از جمله اولیا به خود اجازه دخالت در امر تربیت و آموزش به کلاس فرزند خود را می دهند.

شنبه, دی 15, 1397 13:16
نماد امانت داری یک شهر

نماد امانت داری یک شهر

«حاج حسن نعلچگر، پیرمرد امانت‌دار زنجانی که 45 سال دوچرخه امانتی را به امید بازگشت صاحبش نگاه داشته بود، چشم از جهان فروبست....» خبر کوتاهی بود، اما به‌سرعت در رسانه‌های سراسر کشور منتشر می‌شد و در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌گشت.

جمعه, دی 14, 1397 9:37
پشت پرده بیوگی

پشت پرده بیوگی

روزنامه صدای زنجان در گزارشی به وضعیت زندگی زنان مطلقه و بیوه و چالش ها و آسیب های پیش روی این قشر پرداخت.

سه شنبه, دی 11, 1397 12:55
بحران مدیریت در منابع آب

بحران مدیریت در منابع آب

مدیریت بحران آب در استان زنجان به مدیریت و جدیت و باور نیاز دارد و اگر چنین امری اتفاق نیفتد یقینا روزگار بی آبی در انتظار زنجان خواهد بود.

دوشنبه, دی 10, 1397 11:25
هموار شدن راه توسعه با حمایت از بخش خصوصی

هموار شدن راه توسعه با حمایت از بخش خصوصی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان می گوید: اگر تمهیداتی را اتخاذ کنیم که دستگاه‌ها درکنار بخش خصوصی قرار بگیرند و تلاش کنیم که موانع و مشکلات بیان‌شده را برطرف کنیم، راه توسعه اقتصادی استان هموارتر خواهد شد.

شنبه, دی 08, 1397 22:35
مادرانه‌

مادرانه‌

شیرخوارگاه بهزیستی زنجان سالانه حدود 60 کودک را پذیراست، این تعداد در طول سال متغیر بوده و در حال حاضر 16 کودک در مرکز نگهداری می‌شوند که به لحاظ سنی بچه‌های بین 6 تا 12 سال و 12 تا 18 سال دختران و پسران در موسسات خیریه‌ با حمایت مردم تفکیک شده‌اند.

پنجشنبه, دی 06, 1397 12:58
رنگین کمان خاک

رنگین کمان خاک

کوه های رنگی زنجان و ماهنشان، یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های طبیعی استان زنجان در مسیر زنجان به ماهنشان قرار دارد. نام محلی این تپه های چشم نواز 'به آلا داغ لار' معروف است که در بخشهایی از غرب استان زنجان قرار گرفته اند.

چهارشنبه, دی 05, 1397 13:45
سیاست‌گذاری جمعیت موضوعی حساس و بی‌بازگشت

سیاست‌گذاری جمعیت موضوعی حساس و بی‌بازگشت

جمعیت جوان و فعال در هر کشوری به‌عنوان سرمایه‌های انسانی آن کشور محسوب شده و به‌عنوان نیروی محرک از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. از این‌رو افزایش نرخ رشد جمعیت، در دنیای امروز دغدغه بسیاری از کشورهای دنیا به‌شمار می‌رود.

دوشنبه, دی 03, 1397 15:44
آب بی‌‌صاحب

آب بی‌‌صاحب

با گذشت 9 ماه از افتتاح پل سیدالشهدای زنجان، نشت آب از بدنه آن هم‌چنان ادامه دارد اما هیچ دستگاهی مسئولیت آن را قبول نمی‌کند.

یکشنبه, دی 02, 1397 13:41
قاچاق خاک،عامل نابودی محیط زیست و اقتصاد

قاچاق خاک،عامل نابودی محیط زیست و اقتصاد

شاید قاچاق خاک از کشور تنها نوعی از قاچاق باشد که آینده نسلی از یک ملت را به نابودی بکشاند؛ چراکه امنیت غذایی یک کشور در گرو کشاورزی و کشاورزی بدون خاک غیرممکن است.

چهارشنبه, آذر 28, 1397 14:23
تئاترِ نه چندان کودکانه

تئاترِ نه چندان کودکانه

تئاتر، تقلید یا نمایشی از زندگی است که برای سایرین اجرا می‌شود و در هر فرهنگ و هر دوره‌ای نیز وجود داشته و دارد.

سه شنبه, آذر 27, 1397 13:53
کمک به مدرسه؛ امری اختیاری اما ضروری!

کمک به مدرسه؛ امری اختیاری اما ضروری!

از‌جمله مسائلی که در آغاز هر سال تحصیلی به‌عنوان یک دغدغه برای اولیای دانش‌آموزان مطرح می‌شود، موضوع هزینه‌هایی است که تحت عناوین مختلف ازجمله کمک به مدرسه، مورد مطالبه قرار می‌گیرد. البته همواره تأکید می‌شود که کمک‌های مردمی باید به‌صورت کاملاً داوطلبانه انجام شود، اما گویا کمک به مدرسه امری اختیاری، اما ضروری است!

دوشنبه, آذر 26, 1397 14:44
روی خوش به کالای ایرانی، راه حل مشکلات اقتصادی

روی خوش به کالای ایرانی، راه حل مشکلات اقتصادی

برای پویایی و گذار از بند تحریمهای مختلفی که اقتصاد کشور سال‌هاست با آن دست به گریبان است، حمایت از تولیدکننده داخلی برای چرخاندن چرخهای اقتصاد اصلیترین فاکتوری‌ست که باید توجه کرد.

یکشنبه, آذر 25, 1397 17:31
موسیقی ممنوع؟

موسیقی ممنوع؟

روزنامه صدای زنجان در گزارشی به حاشیه های اجرای برنامه موسیقی گروه علی قمصری در دانشگاه زنجان پرداخت.

شنبه, آذر 24, 1397 13:12
صفحه 1 از 11 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...