کشک و پشم و پروژه

کشک و پشم و پروژه

به گفته صاحب نظران، دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بر جای مانده از دوره‌های مختلف، 600 هزار میلیارد تومان پول می‌خواهد در حالی که بسیاری از این پروژه‌ها با گذشت زمان از حیّز انتفاع خارج شده و توجیهی برای آن‌ها وجود ندارد.

چهارشنبه, خرداد 30, 1397 10:52
یک شات خوب

یک شات خوب

دنیای عکس دنیای جذاب و در عین حال گسترده هست، این روزها که شبکه های مجازی گسترش پیدا کرده است این هنر بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گرفته است.

سه شنبه, خرداد 29, 1397 13:44
رد پای فناوری در بالا بردن ایمنی حمل و نقل

رد پای فناوری در بالا بردن ایمنی حمل و نقل

آنچه دستیابی به حمل‌ونقل هوشمند را ضروری می‌کند، مشکلات و مسائل روزافزون حمل‌ونقل فعلی است. راه‌بندان‌های بزرگ و کوچک در جاده‌های شهری و برون‌شهری در تمامی دنیا ازجمله مهم‌ترین موارد است که علاوه‌بر اتلاف میلیون‌ها ساعت از وقت شهروندان، آلودگی‌های بسیار زیست‌محیطی به‌همراه دارد.

دوشنبه, خرداد 28, 1397 13:6
پلیس آب به زنجان رسید

پلیس آب به زنجان رسید

از مسدودکردن چاه‌های غیرمجاز و سدسازی گرفته تا فرهنگ‌سازی برای مصرف آب هیچ‌کدام نتوانست مقابل تشدید بحران آب بایستد و وقتی صدای بی‌آبی هنوز در گوش خیلی‌ها نمی‌پیچد باید سراغ «پلیس آب» رفت تا این بار پلیس پشت آب بایستد.

یکشنبه, خرداد 27, 1397 17:35
گردشگری و محیط‌ زیست، تعامل یا تقابل

گردشگری و محیط‌ زیست، تعامل یا تقابل

اکنون روزگار دیگری است هر چند بسیار دیر اما به هر حال بر این باور رسیده ایم که استفاده از محیط زیست طبیعی حد و مرزی دارد و اگر به تعادل دیرپای آن ضرر برسانیم با آلودگی زیست محیطی و کمبود منابع طبیعی روبرو خواهیم شد.

پنجشنبه, خرداد 24, 1397 11:42
سرمایه جامعه در دست فرزانگان سالمند است

سرمایه جامعه در دست فرزانگان سالمند است

برای بهبود وضعیت سالمندان لزوم مشارکت مدنی مردم غیر قابل انکار است. سازمان های مردم نهاد با تکیه بر توانایی های خود می توانند در بهبود وضعیت و همچنین استفاده از تجریبات سالمندان فعالیت کنند.

چهارشنبه, خرداد 23, 1397 13:47
سد معبر، کلاف سردرگم مدیریت شهری

سد معبر، کلاف سردرگم مدیریت شهری

تجربه نشان داده است هرجا مردم مقابل یک قانون جبهه می گیرند، کار بسیار سخت می شود و بر عکس با همکاری شهروندان می توان سخت ترین قوانین را به سرعت و درصد موفقیت بالا، عملیاتی و اجرا کرد.

سه شنبه, خرداد 22, 1397 12:46
چرا ما فقط به دنبال راهکار پل و زیرگذر هستیم؟

چرا ما فقط به دنبال راهکار پل و زیرگذر هستیم؟

پروژه‌های عمرانی شهر زنجان معمولاً با مشکلات متعددی از جمله طولانی شدن زمان احداث و به بهره‌برداری رسیدن آن‌ها در زمانی غیر از موعد مقرر روبه‌رو بوده‌اند. از این‌رو سوال‌های متعدد مردم در مواجهه با یک پروژه عمرانی جدید قدری طبیعی به‌نظر می‌رسد!

دوشنبه, خرداد 21, 1397 11:44
انتظار ما و کار آنها

انتظار ما و کار آنها

این روزها بحث و تبادل نظر و ارائه پیشنهاد و برنامه برای نهایی کردن طرح زمین مانده ی سبزه میدان نقل محافل افطار و جلسه های شورای شهر و سایر گردهمایی ها و دورهمی های عمومی و فنی و همچنین فضای مجازی و به خصوص پیام رسان های اجتماعی ست.

یکشنبه, خرداد 20, 1397 9:54
غذا در زنجان جهانی می شود

غذا در زنجان جهانی می شود

امسال چهارمین جشنواره غذای اکو - جاده ابریشم با موفقیت در زنجان برگزار شد که در آن زنجان به عنوان استان برتر در رویدادهای بین المللی گردشگری در سطح کشور به علت برگزاری همین رویدادهای جشنواره آش و غذای کشورهای اکو – جاده ابریشم انتخاب شد.

شنبه, خرداد 19, 1397 11:21
اگر کریم تویی سائلی نمی ماند

اگر کریم تویی سائلی نمی ماند

ای آنکه کرامت اهل‌بیت در وجود بابرکتت متجلی شده و کریم اهل‌بیت نام گرفته‌ای! هر فضیلتی را شأنیت و مکانتی است و کرامت و بخشش با نام تو پیوند ناگسستنی یافته و از تو آبرو گرفته است.

پنجشنبه, خرداد 10, 1397 13:31
باید تمرین کنیم

باید تمرین کنیم

سال‌ها نیاز به تمرین داریم. تمرین دموکراسی و تمرین گفت وگو با یکدیگر، به ویژه اینکه این تمرین برای گفت وگو با جناح مخالف فکری باشد. فرقی هم بین جناح‌ها و احزاب نیست. هر دو طرف باید تمرین کنیم. تمرین بالا بردن آستانه تحمل و شنیدن سخنان طرف مقابل، حتی اگر باب طبع‌مان نباشد.

چهارشنبه, خرداد 09, 1397 13:7
کتاب‌های درسی به ویرایش دقیق نیاز دارند

کتاب‌های درسی به ویرایش دقیق نیاز دارند

کودکی و دوران تحصیل خود را به یاد آورید. وقتی کودکی بیش نبودیم، کتاب‌های درسی برای ما اتمام حجت بودیم و آن‌را برای خود منبع موثقی می‌دانستیم و شاید قبول اینکه در این کتاب‌ها احتمال غلط و خطا وجود دارد، برایمان ممکن نبود، به همین دلیل محتوای آن‌را کاملا پذیرا بودیم.

سه شنبه, خرداد 08, 1397 13:29
رویای تراموا

رویای تراموا

نتیجه جستجو در مورد استفاده از تراموا نشان می‌دهد که هنوز هیچ شهری در ایران، تجربه استفاده از این وسیله حمل و نقل عمومی مربوط به قرن 19 اروپا را نداشته است.

دوشنبه, خرداد 07, 1397 11:3
لابلای زباله ها

لابلای زباله ها

اوضاع اقتصادی قشرهای ضعیف جامعه را به فعالیت در مشاغل متفاوتی سوق داده است، به طوری که این روزها می‌بینیم پای کودکان و زنان هم به زباله‌گردی باز شده و چهره زشتی را در جامعه برجای گذاشته است.

یکشنبه, خرداد 06, 1397 14:17
مقابله با عادت‌های بد!

مقابله با عادت‌های بد!

کدام یک از والدین هستند که خواهان برقراری ارتباط خوب، صحیح و دوستانه با فرزندان خود نباشند؟! اما راه‎های رسیدن به چنین خواسته‎ای کدام است؟! براستی چند درصد از والدین برای تربیت فرزندان‎شان وقت صرف می‌‎کنند؟ و به فکر کسب مهارت‎های لازم برای برقراری روابط صحیح هستند؟ چقدر مطالعه می‎کنند؟

شنبه, خرداد 05, 1397 12:36
معنای عمیق توسعه و نگاه سطحی اغلب ما!

معنای عمیق توسعه و نگاه سطحی اغلب ما!

توسعه، واژه ای است که در ظاهر همه معنی آن را می دانند. اغلب ما نگاهی سطحی به این واژه داریم و مصادیق اصلی آن را نمی شناسیم. در حالی که اگر پای صحبت صاحب نظران، کارشناسان، مدیران و مسئولان در حوزه های مختلف بنشینیم، متوجه خواهیم شد که معانی متعددی از این واژه استنباط می شود و تعاریف مختلفی از توسعه و توسعه یافتگیِ یک جامعه وجود دارد.

پنجشنبه, خرداد 03, 1397 13:11
نادیده گرفتن، راه‌حل نیست

نادیده گرفتن، راه‌حل نیست

راه حل ایدز، نادیده گرفتن آن نیست. تجربه 30 ساله ایران در برابر این بیماری، این موضوع را ثابت می‌کند. در سال‌های اول ورود این بیماری به کشور، بیشترین آلودگی به ویروس ایدز از طریق سرنگ آلوده بود، با انکار این بیماری در کشور، کم‌کم شیوه انتقال به آمیزش جنسی تغییر یافت.

چهارشنبه, خرداد 02, 1397 13:1
اسپانسرها بانوان ورزشکار را نمی بینند

اسپانسرها بانوان ورزشکار را نمی بینند

بانوان زنجانی توانسته‌اند با اراده ای محکم، توانایی‌های خود را در عرصه‌های مختلف نشان دهند. بدیهی است این دسته از بانوان در صورت مهیا بودن شرایط می‌توانند در میادین داخلی و خارجی افتخارآفرین باشند، اما امکانات استان در مقابل ظرفیت موجود، ناچیز است.

سه شنبه, خرداد 01, 1397 12:53
آلودگی زنجانرود، محصول ناهماهنگی دستگاههای اجرایی

آلودگی زنجانرود، محصول ناهماهنگی دستگاههای اجرایی

زنجانرود در سال های اخیر مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفته، این در حالی است که این منطقه خود می توانست به فرصتی ارزشمند از جهت دید منظر و تلطیف شرایط اقلیمی باشد و حال تبدیل به فضایی نامناسب و نابسامان شده که محصول سالها بی توجهی است.

دوشنبه, اردیبهشت 31, 1397 13:43
روزنامه صدای زنجان: داستان دست‌های خالی

روزنامه صدای زنجان: داستان دست‌های خالی

روزنامه صدای زنجان در شماره 1198 با انتشار گزارشی قصه زندگی و توانمندی یکی از مددجویان کمیته امداد را روایت کرده و نوشته است: می‌شود در مورد کاستی‌ها نوشت اما فاطمه از امید حرف می‌زند از اینکه مشوق زنان دیگر تحت پوشش کمیته امداد شده است تا خود دست به کار شوند و به توانمندی برسند.

یکشنبه, اردیبهشت 30, 1397 12:29
پیام زنجان: روشن تر از آفتاب در جنوب شهر

پیام زنجان: روشن تر از آفتاب در جنوب شهر

زنجان - زنجان - هفته نامه پیام زنجان نوشت:حضور کارخانه های روی در زنجان شاید منافع خاصی چه در زمینه اشتغال و چه در خصوص رشد صنعت داشته باشد اما اگر برای حواشی بیماری زا و ضد محیط زیستی آن فکری اساسی تر از حرف زدن و شعار دادن نشود، فاجعه ای دربسته خواهد بود که گویا از خیلی وقت پیش گوشه هایی از در آن گشوده نیز شده است!

شنبه, اردیبهشت 29, 1397 11:44
فرهنگ وابسته به رفتار امروز است؛ نه ادبیات دیروز!

فرهنگ وابسته به رفتار امروز است؛ نه ادبیات دیروز!

زنجان - ایرنا - روزنامه مردم نو در یادداشتی نوشت: واقعیت این است که جای خالی آموزش فرهنگ صحیح و رعایت حقوق شهروندی، در جای جای زندگی امروز جامعه ما مشاهده می شود.

پنجشنبه, اردیبهشت 27, 1397 12:33
صدای زنجان: ییلاق وعده‌ها

صدای زنجان: ییلاق وعده‌ها

زنجان - ایرنا - روزنامه صدای زنجان در گزارشی به وضعیت پروژه های گردشگری مجموعه گاوازنگ پرداخت و از قول مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان نوشت: اجرای 11پروژه گاوازنگ با صرف اعتبار 236 میلیارد تومانی سه سال آینده به اتمام می‌رسد.

چهارشنبه, اردیبهشت 26, 1397 12:0
بیایید خانواده را دریابیم!

بیایید خانواده را دریابیم!

زنجان - ایرنا - روزنامه مردم نو نوشت: آمارهای ارائه‌شده از ازدواج و طلاق تکان‌دهنده است و این نکته را یادآوری می‌کند که در شرایط فعلی، حراست از کیان خانواده و تقویت این نهاد حیاتی جامعه، تکلیفی همگانی از شهروندان عادی گرفته تا مسئولان تصمیم‌گیرنده است. بیایید خانواده را دریابیم!

سه شنبه, اردیبهشت 25, 1397 12:55
صفحه 1 از 6 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | بعدی >

بیشتر ...