قانون دسته چاقو را برید

قانون دسته چاقو را برید

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در گزارشی به طرح 'قانون منع تولید، خرید، فروش و وارد نمودن سلاح سرد غیر متعارف' پرداخت و نوشت:چاقوسازان زنجان معتقدند چاقویی که می سازند می تواند کیک مهربانی را ببرد یا قلمتراشی شود در دست خوشنویسی به نام؛ اما قانون چندی است که ساز مخالف برای تولید و عرضه آن را می زند تا جایی که فعالان این حوزه یکی پس از دیگر کارگاههای خود را تعطیل می کنند.

دوشنبه, آذر 20, 1396 12:48
برند یعنی نشستن پای صحبت مشتریان ناراضی

برند یعنی نشستن پای صحبت مشتریان ناراضی

زنجان - ایرنا - روزنامه 'مردم نو' در گفت و گو با یک نویسنده حوزه تجارت الکترونیک به بررسی مفهوم برند پرداخت و از قول این نویسنده نوشت: برند ما یا در تعریف برندهای بد می گنجد و یا در تعریف برندهای خوب. اگر برند ما بد باشد، مردم وقتی در اتاق نیستیم در موردمان صحبت خواهند کرد و این نشان دهنده عدم توانایی ما در ساخت یک برند انسانی است.

یکشنبه, آذر 19, 1396 13:8
خطرات زیست ‌محیطی بیخ گوش استان

خطرات زیست ‌محیطی بیخ گوش استان

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در گزارشی به عوامل تهدید کننده محیط زیست پرداخت و از قول مدیرکل حـفاظت محیط زیست استان نوشت: در حال حاضر پنج میلیون تن پسماند در شهرک صنعتی روی زنجان وجود دارد که 2 روش تثبیت و یا انتقال برای مدیریت آنها مطرح است.

سه شنبه, آذر 14, 1396 11:39
ماهنشان، شهری بر دار بی‌تدبیری

ماهنشان، شهری بر دار بی‌تدبیری

زنجان - ایرنا - روزنامه صدای زنجان در شماره 1066 خود به مسأله انتخاب نشدن شهردار ماهنشان از زمان آغاز فعالیت شوراها تاکنون پرداخت و نوشت: بعد از گذشت ماه ها، به دلیل اختلافات بین پنج عضو، شورای اسلامی ماهنشان تاکنون نتوانسته حتی یک جلسه رسمی برگزار کند.

سه شنبه, آبان 30, 1396 11:20
سایه‌ای امن برای آسیب‌پذیران در شهر

سایه‌ای امن برای آسیب‌پذیران در شهر

ایرنا - زنجان - روزنامه همشهری زنجان در گزارشی به معرفی خدمات اورژانش اجتماعی پرداخت و از قول معاون امور اجتماعی بهزیستی استان نوشت: زنجان در قیاس با سایر استان‌ها از نظر داشتن پایگاه‌های اجتماعی در سطح پایین‌تری بود که قرار شد برای 8 پایگاه در استان (یک پایگاه به ازای هر شهرستان) مجوز تاسیس صادر شود.

دوشنبه, آبان 29, 1396 12:14
ویرانگی محور دلجویی تا کی؟

ویرانگی محور دلجویی تا کی؟

زنجان - ایرنا - روزنامه مردم نو در شماره 3789 خود در گزارشی به مسائل پیرامون بازگشایی محور دلجویی در شهر زنجان پرداخت و نوشت: این محور پس از گذشت چندین سال همچنان بلاتکلیف است و منظره نازیبایی را در مرکز شهر که محل تردد مکرر مردم است پدید آورده است.

چهارشنبه, آبان 17, 1396 11:55
دوربین‌های مدار بسته‌ی باز!

دوربین‌های مدار بسته‌ی باز!

زنجان - ایرنا- روزنامه مردم نو در یادداشتی به قلم محمد معینی به انتشار فیلم یک سانحه تصادف در فضای مجازی استان پرداخت و نوشت: دوربین‌های مداربسته‌ای که 24 ساعته آرام بر سینه دیوار، یا گوشه‌ای مخفی از خیابان و میدان، جا خوش کرده‌اند و شهروندان را به اسم تامین امنیت رصد می‌کنند، دستانی بسی گشاده‌تر برای سرک‌کشیدن‌های بی‌جا دارند. هر چند این نیز، دوربین‌به‌دست‌های خیابانی را معاف از رعایت حریم‌ها و اخلاق نمی‌کند.

سه شنبه, مهر 25, 1396 9:57
زینبیه غربی یا دوباره ای از یک پل

زینبیه غربی یا دوباره ای از یک پل

زنجان - ایرنا - هفته نامه پیام زنجان در یادداشتی به قلم سعید مالکی، نوشت: تبدیل شدن سرنوشت یک خیابان معمولی به سرنوشت پل روگذر امام حسین (ع) در دسترس است. پروژه هایی که در این شهر آغاز می شود و قرارشان تکمیل در بازه زمانی مشخص و معقول است اما به آثاری عبرت آموز تبدیل می شوند و در این میان آنچه می سوزد و بی بازگشت، عمر و زمان مردمی ست که نجیب بودنشان در حال تبدیل شدن به یک عیب اساسی ست.

شنبه, مهر 22, 1396 10:22
گوشه ‌نشینی موسیقی سنتی در زنجان

گوشه ‌نشینی موسیقی سنتی در زنجان

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در گزارشی به وضعیت موسیقی سنتی و محلی در شهرستان خرمدره و استان پرداخت و از قول یکی از استادان موسیقی آشیقی نوشت: زرق و برق موسیقی‌های جدید جوانان را غافل کرده است و ما نتوانسته‌ایم موسیقی سنتی را به نسل امروز معرفی کنیم.

چهارشنبه, مهر 12, 1396 10:45
لباس های قاچاق بلای جان تولیدکنندگان پوشاک

لباس های قاچاق بلای جان تولیدکنندگان پوشاک

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری استان زنجان در گزارشی به وضعیت تولید پوشاک در سطح استان پرداخت و از قول رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک زنجان نوشت: در حال حاضر لباس های بنجل ترکیه ای و لباس های چینی بازار لباس استان را با مشکلات متعددی روبرو کرده است.

سه شنبه, شهریور 21, 1396 11:11
توپ اقتصاد در زمین ورزش نمی‌چرخد

توپ اقتصاد در زمین ورزش نمی‌چرخد

زنجان - ایرنا - روزنامه صدای زنجان به موضوع اقتصادی بودن ورزش استان پرداخت و نوشت: اقتصاد و مسائل مالی پاشنه آشیل ورزش استان محسوب می‌شود به‌طوری که به خاطر همین مسائل تیم‌های زنجانی حضور کم‌رنگی در لیگ‌های کشور دارند و در صورت حضور نیز به‌خاطر ضعیف بودن حمایت‌های مالی، نتیجه قابل قبولی کسب نمی‌شود.

دوشنبه, شهریور 20, 1396 13:37
دیوارهای زنده شهر

دیوارهای زنده شهر

زنجان - ایرنا - روزنامه صدای زنجان در گزارشی به معرفی هنر نقاشی دیواری پرداخت و نوشت: نقاشی‌های دیواری و ایجاد آثار ماندگار بر دیوارهای شهر آگاهی شهروندان را بالا می‌برد و با این هنر علاوه بر ایجاد روحیه شادابی و سرزندگی‌، می‌توان به پایه‌گذاری رفتارهای درست اجتماعی کمک کرد و با این ابزار موثر و کارآمد همگام با زیباسازی فضای شهری‌، قدمی برای ترویج فرهنگ و هنر برداشت.

سه شنبه, شهریور 14, 1396 13:8
اسراف آب در زنجان

اسراف آب در زنجان

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در گزارشی به وضعیت مصرف آب در سطح استان پرداخت و از قول مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان نوشت: سرانه مصرف مشترکان زنجانی، 10 لیتر بیشتر از سرانه مصرف کشوری است.

شنبه, شهریور 04, 1396 12:49
نان به نرخ روز نیست

نان به نرخ روز نیست

زنجان - ایرنا - روزنامه صدای زنجان در گزارشی به وضعیت نان و نانوایی‌ها در استان پرداخت و از قول رئیس ادارۀ بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان نوشت: عدم افزایش قیمت نان برای نانوایان صرف نمی‌کند در نتیجه وزن چونه‌ها را کم می‌کنند که با اینکار مصرف متضرر می شود.

دوشنبه, مرداد 30, 1396 13:6
زنجان؛ صف اول مبارزه با سکته قلبی

زنجان؛ صف اول مبارزه با سکته قلبی

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در گزارشی به وضعیت مداوای بیماران سکته قلبی حاد در استان پرداخت و از قول یکی از پزشکان متخصص بیمارستان آیت الله موسوی نوشت: جدیت کادر درمانی موجب شد تا این مرکز آموزشی و درمانی به عنوان بیمارستان برتر در این حوزه شناخته شود.

یکشنبه, مرداد 29, 1396 11:3
دوچرخه، پایانی برای سیطره خودروها

دوچرخه، پایانی برای سیطره خودروها

زنجان - ایرنا - روزنامه صدای زنجان در گزارشی به ضرورت زمینه سازی برای رونق دوچرخه سواری در شهر پرداخت و نوشت: امروز که سایه خودروها بر شهر سنگینی می‌کند، اگر پای در رکاب دوچرخه ها بگذاریم و در راه سلامتی رکاب بزنیم همیشه در رکاب سلامتی خواهیم بود.

سه شنبه, مرداد 24, 1396 13:3
جذابیت‌های شهری و طبیعی استان برای گردشگران

جذابیت‌های شهری و طبیعی استان برای گردشگران

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در گزارشی به جاذبه های گردشگری شهری و طبیعی استان پرداخت و نوشت: طبیعت بکر و مسیرهای گرشگری طارم، شیرین سو، قلعه بهستان، غار کتله خور، سلطانیه، روستاهای شیلاندر، ولیدر، شیت، آب گرم وننق و روستای کرد آباد از موارد پیش بینی شده در تورهای گردشگری داخلی استان است.

دوشنبه, مرداد 16, 1396 11:30
گلادیاتورها در قزل‌اوزن!

گلادیاتورها در قزل‌اوزن!

زنجان - ایرنا - روزنامه مردم نو در شماره 3702 خود در یادداشتی نوشت: تنازع بین پنج استان حوضه قزل‌اوزن برای حبس کردن بیشترین سهم از آب آن در مخازن سدها و پروژه‌های آبی، چیزی جز تکرار جنگ گلادیاتورها نیست، جنگی که نتیجه‌ای جز مرگ و ویرانی برای ساکنان آن ها نخواهد داشت.

چهارشنبه, مرداد 04, 1396 19:11
صنعت لبنیات استان در پیچ و خم مشکلات

صنعت لبنیات استان در پیچ و خم مشکلات

زنجان - ایرنا- روزنامه همشهری زنجان نوشت: دولت در سال‌های اخیر رونق دادن به کسب و کارهای بزرگ و کارخانه‌هایی با تولید انبوه را در اولویت کار خود قرار داده است، با این حال باید گفت واحدهای تولیدی کوچک هم در رونق اقتصادی به خصوص در مناطق محروم با جمعیت کم نقش بسزایی دارند.

سه شنبه, مرداد 03, 1396 12:40
سهمیه‌بندی آب روستاهای استان زنجان

سهمیه‌بندی آب روستاهای استان زنجان

زنجان - ایرنا- روزنامه همشهری زنجان در شماره7154 خود نوشت: با حفظ روند مصرف آب،کاهش بارندگی و تخلف‌ها در بهره‌گیری از منابع آبی، بحران‌ خشکسالی و کمبود آب در استان مانند دیگر نقاط کشور به چشم می‌خورد. مسئله کمبود آب مربوط به یک سال و2 سال اخیر نیست باید با دور اندیشی مسئولان، از دهه‌های پیش از بحرانی شدن این مسئله پیشگیری می‌شد.

یکشنبه, مرداد 01, 1396 11:48
پدرها و مادرها، ما مقصریم!

پدرها و مادرها، ما مقصریم!

زنجان - ایرنا - روزنامه مردم نو در شماره 3693 خود در مقاله ای به بهانه درگذشت آتنا اصلانی به ضرورت های ارائه آگاهی های لازم در حوزه امور جنسی از سوی خانواده به فرزندان پرداخت و نوشت: ما نمی‌توانیم دادن آگاهی به فرزند را تمام و کمال به جامعه واگذار کنیم.

شنبه, تیر 24, 1396 11:18
بازار سیاه آب‌فروشی

بازار سیاه آب‌فروشی

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در شماره 7146 خود در گزارشی به موضوع فروش آب از سوی برخی از باغداران و کشاورزان به کارخانه های روی در شهر زنجان پرداخت.

چهارشنبه, تیر 21, 1396 11:28
مس‌های خارجی با برند زنجان

مس‌های خارجی با برند زنجان

زنجان - ایرنا - روزنامه همشهری زنجان در شماره 7144 خود، گزارشی با موضوع صنایع دستی زنجان و مسگری نوشته و خطر مس های وارداتی با برند زنجان را به مسئولان استانی گوشزد کرده است.

سه شنبه, تیر 20, 1396 9:17
با سلامت مردم بازی نکنید!

با سلامت مردم بازی نکنید!

زنجان - ایرنا - روزنامه مردم نو در مقاله ای به قلم علیرضا جماعت لو سردبیر این روزنامه به موضوع عرضه مواد غذایی ارگانیگ پرداخت و نوشت: غذایی ارگانیک محسوب می‌شود و چنین برچسبی بر رویش می‌خورد که با مقررات سفت و سختی که از سوی مراجع معتبر رسمی تعیین شده است، مطابق باشد.

یکشنبه, تیر 18, 1396 12:31
آن سوی یک رویای هشت ساله

آن سوی یک رویای هشت ساله

زنجان - ایرنا - روزنامه صدای زنجان درگزارشی به وضعیت سرای ملک در مجموعه تاریخی بازار زنجان پرداخته است،سرایی که به گفته نویسنده، سال 88 با هدف حفظ آثار تاریخی و همچنین تبدیل آن به بازارچه صنایع دستی، مرمت شد و افتتاحیه پر سر و صدایی داشت اما امروز با گذشت 8 سال، سر و صدایی ندارد.

شنبه, تیر 17, 1396 12:56
صفحه 1 از 3 1 | 2 | 3

بیشتر ...