نمایشگاه اطلاع رسانی هفته سلامت در زنجان افتتاح شد

زنجان - ایرنا - همزمان با پنجمین روز از هفته سلامت نمایشگاه اطلاع رسانی هفته سلامت با هدف ارائه خدمات اولیه بهداشتی به شهروندان زنجانی روز پنجشنبه در محل کارخانه کبریت سابق شهر زنجان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، دبیر برنامه های هفته سلامت مرکز بهداشت شهرستان زنجان، در محل برگزاری این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نمایشگاه به مناسبت هفته سلامت و با شعار مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت، برگزار شده است.
فاطمه سلیمی افزود: در این نمایشگاه 35 غرفه شامل انجمن ها، سازمان های مردم نهاد، اداره ها و دستگاه های متولی امر سلامت شرکت دارند.
وی اظهار داشت: در این نمایشگاه 2 غرفه جداگانه برای خواهران و برادران در نظر گرفته شده که برای مراجعه کنندگان خدماتی از قبیل اندازه گیری قند خون، سنجش وزن(BMI)، فشار خون، مشاوره های تغذیه ای، سلامت روان و کاهش وزن ارائه و علاوه بر آن جذب سفیر سلامت نیز انجام می شود.
سلیمی افزود: تمامی خدمات و مشاوره های ارائه شده برای مخاطبان در پرونده الکترونیک خانوارها ثبت و از طرفی اطلاع رسانی مربوط به خدمات دهی مربوط به پایگاه های سلامت نیز انجام می شود.
وی یادآوری کرد: در این نمایشگاه غرفه ای نیز مربوط به اطلاع رسانی در خصوص بیماری ایدز در نظر گرفته است که علاقه مندان می توانند در صورت تمایل اطلاعات و یا مشاوره لازم خود را دریافت کنند.
به گفته دبیر برنامه های هفته سلامت مرکز بهداشت شهرستان، شهروندان زنجانی می توانند از ساعات 8 تا 14 و 16 تا 21 امروز و فردا/جمعه/ از این نمایشگاه واقع در کارخانه کبریت سابق زنجان، دیدن کنند.
به گزارش ایرنا، هفته سلامت، با شعار مراقبت های اولیه بهداشتی راهی بسوی پوشش همگانی از یکم تا هفتم اردیبهشت امسال در سطح کشور آغاز شد.
شعار روزهای این هفته با عناوین دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، آموزش رکن اساسی، مشارکت اجتماعی و سلامت، مراقبت های اولیه بهداشتی و سلامت روان، سلامت در حوادث و بحران ها، سبک زندگی سلامت محور و سلامت جمعیت و خانواده نامگذاری شده است.
9646/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال