برخورداری جمعیت روستایی خدابنده از گاز طبیعی به 80درصد رسید

زنجان - ایرنا - سرپرست فرمانداری شهرستان خدابنده گفت: جمعیت روستاییان برخوردار از گاز طبیعی در این شهرستان از 15درصد سال 92 به میزان 80 درصد تا پایان سال 97 رسید.

ایوب بیگدلی روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 100 درصد جمعیت شهری خدابنده از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستتند، افزود: عملیات گاز رسانی برای افزایش بهره مندی روستاییان از گاز طبیعی همچنان ادامه دارد.
وی برقراری عدالت اجتماعی و محقق شدن توسعه متوازن را از نتایج اقدامات دولت در شهرستان خدابنده عنوان کرد و اظهار داشت: با توسعه روستاها و افرایش سطح خدمات رسانی به آنها، شاهد پدیده مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها هستیم.
سرپرست فرمانداری شهرستان خدابنده ارتقای راههای ارتباطی سلطانیه - قیدار- کبودرآهنگ و قیدار - ابهر را عاملی مهم در توسعه این شهرستان دانست و گفت: به نتیجه رساندن این طرح ها جزو اولویت های مهم است.
وی جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف و حمایت از بنگاههای تولیدی کوچک و متوسط را از برنامه های تعریف شده در حوزه اقتصادی در خدابنده ذکر کرد و افزود: تاسیس و راه اندازی پارک علم و فناوری در این شهرستان برای فراهم کردن زمینه شکوفایی توانایی های جوانان و نخبگان، در دستور کار قرار دارد.
بیگدلی به ضرورت هدایت درآمدهای سنت حسنه وقف در خدابنده برای انجام کارهای عام المنفعه تاکید کرد و گفت: در این راستا بر اساس توافق و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، بخش مستقل و مجهز دیالیز از محل عایدات موقوفه ها، در بیمارستان امیرالمومنین خدابنده تاسیس و راه اندازی می شود.
به گزارش ایرنا، شهر قیدار مرکز شهرستان خدابنده از جمله شهرهای کشور است که محدوده آن به صورت 6 دانگ موقوفه است.
سرپرست فرمانداری شهرستان خدابنده رونق دادن به صنعت گردشگری را از دیگر اولویت ها و ضرورت ها در این شهرستان برشمرد و گفت: با توجه به تعدد و تنوع جاذبه های گردشگری در خدابنده از جمله وجود بقعه قیدار نبی علیه السلام ، غار بی نظیر کتله‌خور ، مسجد تاریخی سجاس و شهرهای تاریخی و توریستی سهرورد و کرسف، باید برای ماندگاری حداقل 48 ساعته گردشگران در این شهرستان برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.
3088

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال