کولاک شدید جاده ابهر - خدابنده و زنجان - تهم- چورزق را بست

زنجان – ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر به علت وقوع کولاک شدید و نبود دید کافی جاده های ابهر- خدابنده و زنجان - تهم - چورزق در این استان بسته و تردد در آن این جاده غیرممکن است.

جواد یوسفی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بارش برف و مه غلیظ و کاهش دید افقی رانندگان در آزادراه های زنجان – قزوین، زنجان - تبریز و جاده های ترانزیت زنجان – میانه و زنجان – خرمدره – ابهر غالب و سطح این جاده ها لغزنده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بارش برف همراه با مه غلیظی نیز درجاده های زنجان – طارم، سلطانیه – خدابنده و زنجان – تهم – چورزق، خدابنده – همدان، زنجان – دندی و دندی – تخت سلیمان و نیک پی - ماهنشان دید رانندگان را کاهش داده و احتمال وقوع کولاک برای این مسیرها نیز وجود دارد.
یوسفی تاکید کرد: رانندگان از سفرهای غیرضروری در جاده های کوهستانی و روستایی استان زنجان به جد خودداری کنند.
وی افزود: رانندگان باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، ایمنی و چراغ های مه شکن مجهز و از سبقت و سرعت غیر مجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی استان زنجان بخصوص در شب خودداری کنند.
یوسفی اظهار داشت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال