رئیس فدراسیون بین المللی عکاسان جهان:

سطح عکاسی ایران ارتقا یافته است

زنجان - ایرنا - رئیس فدراسیون بین المللی عکاسان جهان (فیاپ) گفت: طی سال های گذشته سطح عکاسی ایران ارتقا یافته و در این میان جشنواره هایی مثل جشنواره بین المللی سلامت روان به عکاسان ایرانی کمک می کند تا در سطح جهان بیشتر شناخته شوند.

به گزارش ایرنا، دکتر ریکاردو بوسی روز یکشنبه درحاشیه آغاز داوری پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای دومین بار است، به ایران سفر می کنم و تمایل دارم، به کشورهای عضو این فدراسیون در جهان سفر داشته باشم.
وی یادآوری کرد: فیاپ خانواده بزرگی را درسطح جهانی دارد بطوری که در 103 کشور جهان دفتر دارد که ایران یکی از اعضای آن بشمار می رود.
ریکادو بوسی افزود: هم اکنون پزشکانی در رشته عکاسی فعالیت می کنند و هدف این گروه این نیست که فیاب را گسترش دهند، بلکه می خواهیم از طریق این گروه به تمامی مردم جهان کمک کنیم.
رئیس فدراسیون بین المللی عکاسان جهان ادامه داد: از طریق فیاپ قصد داریم ارتباط قوی بین عکاسان پزشک در سطح جهانی برقرار کنیم که آنها می توانند اطلاعات و دانش خود را تبادل کنند و این مهم تنها به عکاسی اختصاص ندارد بلکه با حرفه خودشان که پزشکی است، این کار نیز انجام گیرد.
وی اضافه کرد: این گروه یکسری رویدادها و جشنواره هایی را برگزار می کنند که عکس های منتخب را در مراکز درمانی و بیمارستانی مورد استفاده قرار می دهند و این مهم به درمان بیماران کمک می کند.
رئیس فدراسیون بین المللی عکاسان جهان فیاپ ادامه داد: بدون شک موضوع سلامت روان جز موضوعاتی است به تحقق این هدف کمک می کند و به همین خاطر به ایران سفر کرده ام.
وی بیان کرد: طی روز گذشته و امروز عکس های که در پنجمین جشنواره عکس سلامت روان زنجان مورد بررسی قرار گرفته، بسیار جذاب بوده و برای اولین بار است که چشم اندازها و عکس های مرتبط با ایران را می بینیم که قبل ان ندیده بودم.
بوسی افزود: معتقدم از طریق رسانه عکاسی می توان تبلیغات بسیار خوبی را انجام داد و حتی توریسم های زیادی را به ایران جذب کرد.
رئیس فدراسیون بین المللی عکاسان جهان خاطر نشان کرد: زوایه دید فیاپ بر این است که برگزاری این جشنواره می تواند به دوستی بین کشورها کمک کند و عکس های مورد بررسی قرار گرفته تا کنون کیفیت بالایی داشتند.

** 18 هزار عکس به جشنواره بین المللی سلامت روان رسید
دبیر جشنواره پنجمین جشنواره بین المللی عکس سلامت روان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در مجموع بیش از 18 هزار عکس از 77 کشور جهان آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده اند که در نوع خود رکورد محسوب می شود.
محمدرضا صائینی افزود: این جشنواره پنجمین دوره خود را می گذراند و به عبارتی دیگر به دوره جوانی رسیده و نسبت به دوره های قبلی شناخته تر شده است.
وی اظهار داشت: ارزیابی ها نشان می دهد عکس های ارسالی به این دوره از جشنواره از کیفیت بالایی برخوردار است، طوری که هنرمندان مشهوری آثار خود را ارسال کرده اند.
صائینی اضافه کرد: حضور رئیس و معاون فدراسیون عکاسی جهان (فیاب) به عنوان داوران بین المللی این دور از جشنواره بر اهمیت و تفاوت آن نسبت به دوره های قبلی افزوده است.
صائینی افزود: سلامت روان یکی از مقوله های مهم بحث بهداشت و درمان کشورمان است و در این میان هنر عکاسی می تواند به آن کمک بیشتری کند.
به گزارش ایرنا،این جشنواره با همکاری کلوپ عکس فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنرعکاسی (فیاپ) در ایران و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
در این جشنواره 2 داور بین المللی شامل رئیس و معاون فدراسیون عکاسان جهان برای داوری آثار ارسالی دعوت شده اند. با توجه به برنامه ریزی ها، داوری آثار ارسالی به پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان دی امسال و مراسم اختتامیه، رونمایی از کتاب آثار برگزیده و تجلیل از برگزیدگان برتر اردیبهشت سال آینده انجام می شود.
این جشنواره در مجموع 8500 یورو جوایز نقدی دارد.
9646/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال