اهدای خون در زنجان 4 درصد افزایش یافت

زنجان - ایرنا - مسئول دفتر جذب و حفظ اهدا کنندگان پایگاه انتقال خون استان زنجان گفت: براین اساس میزان اهدای خون استان طی 9 ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش نشان می دهد.

پروین علیجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: در 9 ماه امسال 23 هزار و 453 نفر به مراکز اهدای خون زنجان و ابهر مراجعه کردند که از این تعداد 17 هزار و 813 نفر به اهد موفق شدند.
وی اظهار داشت: شاخص اهدای خون استان در مدت یاد شده و در مقایسه با سال گذشته تا حدودی افزایش نشان می دهد که تداوم این روند وضعیت بهتری را ترسیم می کند.
علیجانی خاطرنشان کرد: طی مدت یاد شده یکهزار و 175 مورد از بانوان استان نیز خون اهدا کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش نشان می دهد.
وی اضافه کرد: در مجموع و در مدت یاد شده 61 درصد از کل مراجعه کنندگان را اهدا کنندگان مستمر تشکیل می دهد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش نشان می دهد.
مسئول دفتر جذب و حفظ اهدا کنندگان پایگاه انتقال خون استان زنجان ادامه داد: طی این مدت یاد شده یکهزار و 252 مورد پلاسما نیز اهدا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش دارد.
وی بیان کرد: خون و فراورده های آن یک نیاز دائمی و همیشگی بوده و یا توجه به بروز سرما شمار اهدا کنندگان اندکی کاهش می یابد که مشارکت انها سهم بسزایی در ذخیره سازی و استفاده لازم دارد.
به گزارش ایرنا، طبق برنامه پایگاه انتقال خون شهر زنجان واقع در چهارراه سعدی روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هشت تا 18:45 و پنجشنبه ها نیز هشت تا 17:45 فعال است و شهروندان ابهری نیز برای انجام این کار خداپسندانه می توانند روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت هشت تا 11 به پایگاه انتقال خون این شهر مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا، سال گذشته 32 هزار و 957 نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند که این تعداد نسبت به سال ماقبل آن 8.5 درصد افزایش دارد.
سالانه 94 درصد اهدا کنندگان خون در استان زنجان را مردان و بقیه را زنان تشکیل می دهند.
9646/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال