اعتراض بازنشستگان علوم پزشکی به پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت

زنجان - ایرنا - بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در اعتراض به پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت 30 ساله در محوطه این دانشگاه تجمع کردند و خواستار احقاق این حق خود شدند.

به گزارش ایرنا، شماری از بازنشستگان سالهای 94 تا 97 دانشگاه علوم پزشکی زنجان که تعداد آنها به بیش از 60 نفر می رسید، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات و پاداش بازنشستگی خود تجمع کردند.
در این تجمع یکی بازنشستگان 53 ساله به خبرنگار ایرنا گفت: 15 ماه است که به افتخار بازنشستگی نایل شدم و از آن زمان تا کنون برای دریافت پاداش خود به دانشگاه علوم پزشکی زنجان به همراه دیگر دوستان مراجعه می کنیم و صحبت های انجام شده با روسای این دانشگاه به جایی نرسیده است.
این بازنشسته ادامه داد: مسئولان دانشگاهی علت پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت بازنشستگان را مربوط به عمل نکردن سازمان برنامه و بودجه به تعهد خود می دانند و تا کنون پاسخ لازم را دریافت نکرده ایم.
وی بیان کرد: بر این اساس در تجمع امروز مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان اعلام کردند که در جلسه آینده نتیجه لازم در ارتباط با مساله پیش آمده را به بازنشستگان اعلام خواهند کرد.
این بازنشسته زنجانی ادامه داد: بازنشستگان سال 95 پس از 30 سال خدمت تاکنون پاداش خود را دریافت نکرده اند.
بازنشسته دیگری نیز اضافه کرد: حدود 2 سال است که بازنشسته شده ام اما هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده ام.
وی بیان کرد: اگر در زمانی که بازنشسته شدم، پاداش خود را دریافت می کردم با معضلات عدیده امروزی مواجه نمی شدم، چرا که با آن مبلغ در شرایط نابسامان اقتصادی کنونی حتی نمی توان یک وسیله نقلیه خرید.
بازنشسته دیگری اضافه کرد: مشکل اصلی است که برخی ها ماهانه بین 200 تا 500 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند و این در حالی است مبلغ پاداش پایان خدمت هر کدام از بازنشستگان رقم ناچیزی است.
وی ابراز کرد: برخی متخصصان در ماه کارانه 200 میلیون تومانی دریافت می کنند در حالی که این رقم برای ما 500 هزار تومان بود.
بازنشسته دیگری گفت: به طور واضح به رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز یادآور شدیم که 30 سال در آمد یک بازنشسته، کمتر از یکماه دریافتی برخی از مسئولان این دانشگاه ایست.
یک بازنشسته دیگری اظهار داشت: تمامی وزارتخانه ها به جزء وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پاداش بازنشستگان خود را پرداخت کرده اند و این معضل ما همچنان باقی است.
وی بیان کرد: مراجعات مکرر بازنشستگان برای دریافت حقوق خود به جایی نرسیده است.
بازنشسته دیگر علوم پزشکی ادامه داد: بازنشستگان اسفند سال 95 هم مطالبه خود را از این دانشگاه دریافت نکرده اند و تا کنون نیز پاسخ مناسب نیز ارائه نشده است.
وی اظهار داشت: مسئولان این قشر را درک نمی کنند و در حالی که با حقوق ناکافی بازنشستگی نیز امکان امرار معاش وجود ندارد.
این بازنشسته بیان کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی می گویند که مشکل عدم پرداخت پاداش بازنشستگان را به گوش متولیان امر می رسانیم اما نتیجه های حاصل نشده است.
بازنشسته دیگری خاطر نشان کرد: بازنشستگان علوم پزشکی در صورت بی توجهی مسئولان به پرداخت مطالبات خود همین وضعیت را طی روزها و هفته های آینده ادامه خواهند داد تا شاید مشکل برطرف شود.
وی بیان کرد: طی سال های گذشته چنین وضعیتی در دانشگاه علوم پزشکی وجود نداشت و این معضل از چهار سال گذشته ایجاد شده و معضلات عدیده ای را برای این قشر فراهم کرده است.

** پرداخت های بازنشستگان در حیطه استانی نیست
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا افزود: بازنشستگان دستگاه های اجرایی وقتی به مرحله بازنشستگی نایل می شوند،پاداش پایان خدمت و مبلغ ذخیره مرخصی خود را دریافت می کنند.
دکتر محمدرضا مهراسبی افزود: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی استان حقوق مربوط به مرخصی ذخیره بازنشستگان مربوط به سال های 94 تا 97 را پرداخت کرده است و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.
وی اظهار داشت: متاسفانه معضل اساسی مربوط به پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت بازنشستگان علوم پزشکی استان در بازه زمانی 94 تا 97 است که این مهم به دلیل تخصیص نیافتن بودجه لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
این مسئول ادامه داد: این در حالی است پاداش خدمت بازنشستگان دستگاه های دیگری نظیر وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سایر سازمان ها تا سال 96 پرداخت شده اما این مهم برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعمال نشده است.
وی اضافه کرد: بازنشستگان معترض این واحد دانشگاهی به این موضوع توجه داشته باشند که این مشکل عدم پرداختی مربوط به وزارت، بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی است و مسئله استانی نیست.
مهراسبی افزود: اعتبار مربوط به پاداش پایان خدمت 300 بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از سال 94 به این دانشگاه تخصیص نیافته و همین امر معیشت آنان را دچار مشکل کرده است.
وی ادامه داد: این مشکل ارتباطی به سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان ندارد، به دلیل آنکه اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی زنجان استانی نیست و بصورت ملی تامین می شود.
به گفته این مسئول، رئیس و معاون سازمان برنامه و بودجه این استان همواره در کنار دانشگاه علوم پزشکی پیگیر مطالبات آن بوده و هستند.
9646/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال