احتمال وقوع کولاک در جاده های شریانی زنجان وجود دارد

زنجان - ایرنا رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در حال حاضر بارش برف و باران در برخی از جاده های این استان وجود دارد و برای پنج جاده شریانی نیز احتمال وقوع کولاک پیش بینی شده است.

محمد محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر مه غلیظ و بارش برف در جاده های زنجان – طارم، خدابنده – همدان – زنجان – دندی – تخت سلیمان و زنجان – تهم – چورزق در جریان است و برای همه این مسیرهای ارتباطی تا ساعت های آینده وقوع کولاک پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه برای تمامی مسیرهای کوهستانی استان زنجان در روز جاری احتمال بارش برف همراه با مه و وقوع کولاک وجود دارد، تاکید کرد: بارش باران و برف همراه با مه غلیظ علاوه بر مسیرهای بیان شده در جاده زنجان – بیجار نیز جریان دارد.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان عبوری از همه مسیرهای استان زنجان خودروهای خود را مجهز به چراغ ها مه شکن کنند و برای تردد احتیاط و صبوری بیشتری نسبت به روزهای عادی داشته باشند.
محمدی تاکید کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی هواشناسی زنجان سامانه بارشی تا ساعاتی دیگر در سطح استان فعال و در اغلب مناطق شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای راهداری با 50 اکیپ در 30 گردنه کوهستانی و سخت گذر 24 ساعته فعال هستند و برای مسافران و رانندگان عبوری در صورت نیاز خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: رانندگان عبوری از جاده های ارتباطی استان خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی، گرمایشی و زنجیرچرخ مجهز کنند.
محمدی از رانندگان خواست، نسبت به رعایت فاصله طولی و داشتن سرعت مطمئنه جدیت داشته باشند تا شاهد سوانح جاده ای نباشیم.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان خاطرنشان کرد: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
محمدی اضافه کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی - زنجان - ابهر - زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال