معاون وزیر ورزش و جوانان:

ورزش در پیشرفت جامعه و پیشبرد اهداف نقش مهمی دارد

زنجان - ایرنا - معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ورزش به عنوان یک پدیده مهم و تاثیرگذار در پیشرفت جامعه و پیشبرد اهداف، باید بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرد.

سید عبدالحمید احمدی روز پنجشنبه در آئین تجلیل از ورزشکاران و مربیان زنجانی اعزامی به مسابقات آسیایی و پارآسیایی 2018 جاکارتا افزود: به رغم تنگناهای اقتصادی، ورزشکاران از میدان مسابقات سربلند بیرون آمده و با فخرآفرینی های خود، امید و همبستگی بیشتر و شادی و نشاط را برای جامعه و کشور به ارمغان آوردند.
وی اظهار داشت: ورزشکاران ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، موفق به کسب رتبه های بالا و نشان های مختلف شدند و توانمندی و شایستگی های بالای خود در عرصه ورزش را به نمایش گذاشتند که این مایه فخر و مباهات است.
احمدی افزود: با توجه به موفقیت های به دست آمده، امید می رود همچنان شاهد حمایت های مادی و معنوی از ورزش کشور باشیم.
وی به رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب در حوزه ورزش، اشاره کرد و ادامه داد: وقتی قهرمانان ورزش کشور در میادین برون مرزی مدال کسب می کنند برای این موفقیت ها که بسیار حائز اهمیت نیز می باشد باید بیشتر ارزش قائل شد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ما قدر این فخرآفرینی ها را می دانیم و قصد داریم مراسم تجلیل از قهرمانان بازی های آسیایی و پارآسیایی و المپیک جوانان را، برگزار کنیم.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: قهرمانان ورزش با کسب پیروزی در مسابقات، موجب به اهتزار درآمدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی در اقصی نقاط جهان می شوند که این باعث خوشحالی علاقه مندان به کشور می شود.
علی وقفچی افزود: هرچند امروز با چالش هایی در بحث مالی و اقتصاد مواجه هستیم اما به منظور کاهش آسیبهای اجتماعی و بیماری ها، باید به ورزش کشور کمک کرد و آن را به شکل بهتر و بیشتری توسعه داد.
وی ایجاد زیرساخت های ورزشی را مهم خواند و تصریح کرد: ورزش سرمایه ای بس بزرگ برای داشتن نیروی انسانی سالم و کارآمد به شمار می آید و می تواند با تکیه بر نیروی انسانی تندرست و توانمند، میزان بهره وری را ارتقا دهد.
به گزارش ایرنا، در این دوره از مسابقات آسیایی 17 ورزشکار و چهار مربی و در پاراآسیایی نیز 15 ورزشکار با پنج مربی از زنجان حضور داشتند که مورد تجلیل قرار گرفتند.
امید احمدی در قایقرانی کایاک، میلاد جعفری و امیرحسین زمانی درکانوپولو، مسعود محمدی، بهمن نصیری، مجتبی شجاعی، مهسا جاور و پریسا احمدی نیز در روئینگ، محسن محمدسیفی و رضا سبحانی در ووشو، مهدی سهرابی در دوچرخه‌سواری، وحید ملکی و مرتضی مقدم در سپک تاکرا، پریسا براتچی و فرشته قربانی در تیر و کمان، الناز رکابی در سنگنوردی و محمد اسماعیلی در شمشیربازی، ورزشکاران زنجانی راه یافته به این دوره از بازی های آسیایی بودند.
بهناز مرادخانی در رشته قایقرانی، منصور نوروزی در رشته ووشو و حسین روحانی و شهاب سلطانی نیز در رشته کاراته به عنوان مربیان زنجانی تیم ملی در بازی های آسیایی حضور داشتند.
در هیجدمین دوره بازیهای آسیایی 2018 از 27 مرداد جاری تا 11 شهریور امسال در شهر جاکارتا اندونزی برگزار شد، محسن محمدسیفی به نشان طلا دست یافت، مهسا جاور در قایقرانی روئینگ چهار نفره به نشان نقره رسید، فرشته قربانی در تیر و کمان میکس کامپوند و پریسا احمدی در قایقرانی روئینگ سنگین 2 نفره مدال برنز کسب کردند.
در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا نیز 15 ورزشکار زنجانی شامل 'لیلا ملکی، لیلا عباسی، رقیه امیری، ثریا نوری، سحر حیدری و مرتضی ابراهیمی در رشته بسکتبال باویلچر، در رشته دو ومیدانی احمد اجاقلو در ماده دو 100 و 200 متر، سولماز بازرگان و ژیلا یوسفی در ماده پرتاب دیسک و پروین مقدم در پرتاب وزنه، مهدی محمدی در رشته دوچرخه سواری، فرشید استجلو در رشته بوچیا، رقیه شجاعی در رشته تیراندازی، سینا امیر علایی و طاهر مقدم در رشته دوچرخه سواری نابینایان و کم بینایان، در ترکیب تیم ملی اعزامی حضور داشتند.
ماهرخ مرادی به عنوان مربی دو و میدانی، فرحناز قاسمی به عنوان همراه فنی تیم بوچیا، آذر همایون پور به عنوان سرمربی بسکتبال باویلچر و فرهاد عصفوری و علیرضا مکوندی نیز به عنوان سرمربی و مربی تیم دوچرخه سواری، از زنجان در این رقابت ها که از 11 تا 21 مهر امسال برگزار شد حضور پیدا کردند.
رقیه شجاعی در رشته تیراندازی با تفنگ، مرتضی ابراهیمی نیز در رشته بسکتبال با ویلچر به نشان طلا، احمد اجاقلو در رشته دو و میدانی 100 متر و 200 متر به 2 نشان برنز و سولماز بازرگان و ژیلا یوسفی در رشته پرتاب دیسک، پروین مقدم در رشته پرتاب وزنه و مهدی محمدی در رشته دوچرخه سواری نیز در مجموع به چهار نشان برنز دست یافتند.
ورزشکاران اعزامی زنجان در این دوره از بازیهای آسیایی و پارآسیایی در مجموع سه نشان طلا، یک مدال نقره و هشت برنز به دست آوردند.
6084/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال