دولت برای اصلاحات اقتصادی به بخش خصوصی اعتماد کند

زنجان – ایرنا – رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: دولت برای ایجاد تغییرات اساسی و اصلاحات در ساختار اقتصادی کشور باید به بخش خصوصی اعتماد کند.

به گزارش ایرنا، غلامحسین جمیلی روز پنجشنبه در نشست روسای اتاق های بازرگانی استان های شمالغرب کشور افزود: در صورتی که بناست نگاه توسعه به شمالغرب دنبال شود، به حتم نگرش جمع حاضر باید مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: کشور شرایط حساسی را تجربه می کند و هیچ زمانی همچون امروز مهیای پذیرش تغییرات ساختاری در اقتصاد نبوده است.
جمیلی اظهار کرد: نظام حاکم باید شهامت به خرج دهد و اصلاحات اساسی و ساختاری را در اقتصاد کشور ایجاد کند تا ایران هم تجربه کشورهای موفق در زمینه اصلاحات اقتصادی را کسب کند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: در صورتی که دولت به دنبال نظام اقتصادی کارآمدی است، امروز زمان اعتماد به بخش خصوصی و واگذاری امور به آن فرا رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: اتاق های بازرگانی هرگز باشگاه سیاسی نبوده اند و دولت از همین رو باید در تصمیم گیری برای اقتصاد کشور از نظر اعضای این نهاد استفاده کند.
رئیس اتاق بازرگانی سنندج هم در ادامه با بیان اینکه تا کنون بش تولید مظلوم واقع شده است، گفت: در جریان نوسانات نرخ ارز طی هفته های گذشته تولیدکنندگان به ویژه صنایع کوچک برای دریافت ارز به شدت دچار مشکل شده اند.
سید کمال حسینی تاکید کرد: این صنایع هیچ رانت و حمایتی برای دریافت ارز ندارند و از همین رو هم روز به روز مشکلات آنان افزایش پیدا می کند.
وی ادامه داد: در مقابل چنین وضعیتی، برخی از ارز 42 هزار ریالی برای واردات اقلام غیر ضرور و ثبت سفارش های بیجا بهره مند شده اند.
حسینی تصریح کرد: دولت باید متوجه باشند که ورود چنین کالاهایی به کشور می تواند به بخش تولید آسیب جدی بزند.
رئیس اتاق بازرگانی سنندج اظهار کرد: مشکلات اقتصادی کشور روشن است و توجه و تاکی بر تولید ملی، می تواند مشکلات را حل کند.
وی تاکید کرد: دولت باید راهکارهایی برای حمایت از بخش های ضعیف حوزه تولید که تاب مقاومت در برابر این تغییرات را ندارند، ارائه کند.
3001/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال