استاندار زنجان:

دولت از تمام مشکلات بخش خصوصی مطلع است

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان گفت: دولت از تمام مشکلات بخش خصوصی مطلع است و هیچ تصمیمی پشت درهای بسته گرفته نمی شود، بلکه گاه حجم مشکلات از تدابیر انجام شده، سبقت می گیرند.

به گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری روز پنجشنبه در نشست روسای اتاق های بازرگانی استان های شمالغرب کشور افزود: زنجان از نظر برخورداری از سرمایه های اجتماعی سرآمد تمام استان های کشور است.
وی یادآور شد: امروز کشور ما در شرایط خاصی قرار دارد و در حال گذر از شرایط بحرانی است.
درویش امیری اظهار کرد: امروز سرنوشت نظام و کشور همه با هم گره خورده است و باید دقت داشت که همه سوار بر یک کشتی هستند و هر آسیبی که به این کشتی برسد، همه را غرق خواهد کرد.
استاندار زنجان گفت: در این شرایط حساس باید یک مقدار توجه جدی داشت و همه باید به درستی و دقت این وضعیت را درک کنند.
وی خاطر نشان کرد: آثار نا بسامانی قیمت ها بر تولید، بازار، اشتغال، صادرات و واردات سایه انداخته است و همه باید چنین وضعیتی را به درستی درک و هوشمندانه رفتار کنند.
درویش امیری ادامه داد: نباید به کسانی که از رانت اطلاعاتی برخوردار شدند اجازه داد که از خزانه کشور ارز بگیرند و از آن سودجویی و مال اندوزی کنند.
استاندار زنجان گفت: نتیجه و آثار مخرب این سودجویی و فشار چنین رانت اطلاعاتی خود را بر سر سفره مردم نشان خواهد داد.
وی اضافه کرد: نباید اجازه داد آنانی که رانت اطلاعاتی داشته اند و توانسته اند از ارز استفاده کنند امروز در عرصه اقتصادی و تولید جولان دهند و آثار فشار آن را ملت ایران تحمل کند.
درویش امیری افزود: سختی ها و فشار ناشی از نابسامانی اقتصادی را همه باید تحمل کنند و این پذیرفتنی نیست که عده ای از چنین شرایطی رنج بکشند و گروهی دیگر لذت ببرند.
استاندار زنجان گفت: این اقدامات مخرب کشتی نظام است و به حتم افراد سودجو هم در جریان غرق شدن این کشتی، غرق و از این شرایط دچار نا امینی و بحران روحی و روانی می شود.
وی یادآورشد: هنوز تحریم ها آغاز نشده است و اکنون کشور دچار بحران مسائل ارزی و نوسان نرخ ارز شده ایم.
درویش امیری اظهار کرد: باید برنامه مقابله با ضد تحریم را هم دولت و هم ملت اجرا کند و دولت و ملت با هم برنامه داشته باشند چرا که هیچ کدام بدون دیگری نمی توانند برنامه های خود را پیش ببرند.
استاندار زنجان گفت: پس از توافق برجام، با تعاملات بین المللی خوبی که در کشور آغاز شد، ایران از بن بست تجارت خارج شد و آثار آن رد این استان مشهود بود.
وی خاطر نشان کرد: زنجان در سرمایه گذار خارجی مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفت از چین، ترکیه، کره و ژاپن وارد سرمایه گذاری در این استان شدند.
درویش امیری ادامه داد: همین شرکت ها در این مقطع دچار مشکل و گرفتاری واردات مواد اولیه می شوند.
استاندار زنجان با بیان اینکه زنجان طی سال 96، دوران درخشانی را سپری کرد، گفت: حوزه اقتصادی این استان در مسیر خوبی قرار گرفت و اتفاقات امیدوار کننده ای در حوزه اشتغال، تولید و سرمایه گذاری داخلی و خارجی رخ داد.
وی به افزایش سه برابر درآمد گمرک طی سال گذشته اشاره و اضافه کرد: سال گذشته برای نزدیک 16 هزار نفر در حوزه تولید بر اساس آمار بیمه جباری تامین اجتماعی این استان اشغالزایی شد.
3001/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال