معاون سازمان امور مالیاتی:

دریافت مالیات باید مبتنی بر حق و عدالت شود

زنجان – ایرنا – معاون پژوهش و برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: وظیفه این سازمان در وصول مالیات، دریافت حقه به روش های حقه است و باید مبتنی بر حق و عدالت باشد.

به گزارش ایرنا، احمد زمانی روز چهارشنبه در جمع ممیزان مالیاتی استان زنجان افزود: مسئولان اعتقاد دارند که باید با حداکثر ظرفیت و تلاش برای تحقق درآمدهای مالیاتی استانی کمک کرد و این وظیفه به حتم بدون حمایت دستگاه های دیگر انجام شدنی نیست.
وی با بیان اینکه نیروهای این سازمان نمی توانند خود را ارزیابی کنند، اظهار کرد: مرکزی خارج از سازمان ارزیابی عملکرد نیروهای امور مالیاتی را به طور مستمر بر عهده گرفته است.
معاون پژوهش و برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: نباید فریب خورد که در موقعیت خوبی قرار داریم، این سازمان با امور مالیاتی محبوب و مورد اعتماد فاصله بسیاری دارد و برای کم کردن آن باید عملکرد و رفتار کارکنان بهبود یابد.
وی خاطرنشان کرد: روندی که طی سال های گذشته طی شده است، به زعم مراجع بخش خصوصی و مجلس در وضعیت مناسبی قرار دارد اما تا شرایط مطلوب همچنان فاصله قابل توجهی وجود دارد.
زمانی ادامه داد: آنچه که مهم و قابل بحث نیست، برخورداری از سرمایه و نیروی انسانی است که اعتماد به نفس و اعتقاد به کار دارد.
معاون پژوهش و برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سازمان امور مالیاتی یکی از بالاترین وظایف را در سطح کشور ارائه می کند و خودباوری و اعتماد به نیروها شرط لازم ایجاد یک سازمان قوی و توانمند است.
وی اضافه کرد: اگر بناست به خودمان اعتماد داشته باشیم پیش از هر موضوعی بحث سلامت اخلاقی مطرح می شود که تمام نیروهای این سازمان باید به آن مجهز باشند.
زمانی با بیان اینکه وظیفه اصلی این سازمان، طراحی ساز و کارهای مناسب برای دریافت مالیات است، بر لزوم بهره برداری به موقع و درست از اطلاعات در اختیار این سازمان برای برداشت صحیح تاکید کرد.
معاون پژوهش و برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور یکی از بخش های نظام جامع مالیاتی کشور را الکترونیکی سازی خدمات برشمرد و خواستار الکترونیکی سازی تمام خدمات مورد انتظار مودیان شد.
وی دستیابی به سازمان مالیاتی محبوب و مورد اعتماد را شدنی ولی دشوار خواند و اظهار کرد: به حتم با برنامه ریزی و اعتماد سازی و همدلی میان ممیزان این موضوع محقق می شود.
زمانی افزود: بخش خصوصی هم با مشکلاتی مواجه است اما کماکان ظرفیت کامل تامین بودجه دولت در امور مالیاتی وجود دارد، کار برای ما سختتر شده است چرا که هم باید ملاحظه فعالان اقتصادی را داشته باشیم و هم درآمدهای پیش بینی شده را محقق کنیم.
معاون پژوهش و برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: همکاران باید تا حد امکان از تخصص و اختیار خود برای تخفیف و تقسیط مالیات ها برای کمک به بخش خصوصی استفاده کنند.
وی تصریح کرد: سازمان هم در اجرای قانون و هم در زمینه وصول مالیات ها برنامه های قابل توجهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی تدوین کرده به همان میزان که در مورد مودیان صادق ملاحظه است نسبت به کسانی که از پرداخت آن فراری هستند، سختگیری می کند.
3001/6085

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال