امام جمعه زنجان:

نمایش میدانی فصل شیدایی از کارهای فرهنگی فاخر است

زنجان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: اجرای نمایش فصل شیدایی کاری فرهنگی و هنری فاخر و در حقیقت ترویج فرهنگ امامت، ولایت و خدمت ارزشمند است.

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان روز سه شنبه در نشست هم اندیشی نمایش فصل شیدایی گفت: اهمیت این کار فرهنگی شاخص و فاخر (نمایش فصل شیدایی) برای تمام آحاد جامعه محرز است و به منظور اجرای خوب و مناسب این نمایش همه دستگاه ها باید پای کار باشند.
وی اظهار کرد: کار فرهنگی که اثرگذاری آن بر کسی پوشیده نبوده و همانند دیوارچینی نیست و باید مدام باشد و هرچند دیر نتیجه می دهد اما بسیار ارزشمند است.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه در هر مقطعی از زمان، اجرای چنین نمایش های فرهنگی و مذهبی برای آگاهی بخشی هرچه بهتر و بیشتر، لازم است، خاطر نشان کرد: برای اجرای نمایش فصل شیدایی در زنجان باید کمیته های مختلفی تشکیل شود و دستگاه ها نیز باید حمایت های مادی و معنوی لازم را به عمل آورند.
حجت الاسلام خاتمی تصریح کرد: فصل شیدایی در بسیاری از استان های کشور به نمایش درآمده است که برای اجرای آن در زنجان باید از تجربه های به دست آمده نهایت استفاده را کرد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز گفت: سپاه این استان، کارهای اجرایی نمایش بزرگ میدانی فصل شیدایی در زنجان را با جدیت هرچه تمام پی گیر است.
سرهنگ ابوالفضل طهماسبی افزود: فصل شیدایی، بزرگترین نمایش در سطح جهان اسلام است و تاکنون در 22 استان ایران و در 2 کشور عراق و سوریه به اجرا درآمده است.
وی با تاکید براینکه سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، مقدمات کار این نمایش بزرگ را آغاز کرده است، اظهار کرد: در این برنامه نمایشی که به مدت 10 شب اجرا می شود بیش از 200 هنرمند حضور خواهند داشت.
طهماسبی افزود: این کار فرهنگی و هنری، بسیار فاخر، مهم، بزرگ و اثرگذار است که هنرمندان رویدادهای مهم تاریخ اسلام از جمله هبوط حضرت آدم (ع)، ورود کاروان امام رضا (ع) و حدیث سلسله الذهب، شهادت حضرت علی (ع)، شهادت حضرت رقیه و حضرت فاطمه الزهرا (س)، واقعه کربلا و غدیر، مباهله، انقلاب و دفاع مقدس را به نمایش درخواهند آورد.
وی با بیان اینکه برای اجرای این نمایش، نیاز به هزینه و تلاش وافر است، افزود: همه دستگاه ها و سمن ها برای اجرای خوب و مناسب این نمایش بزرگ باید پای کار بیایند و در این میان از ظرفیت حسینیه اعظم زنجان نیز بهره مند خواهیم شد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: پیش بینی می شود در روزهای نخست، قریب چهار هزار نفر و در روزهای پایانی نیز 6هزار نفر، نظاره گر این نمایش باشند.
نمایش بزرگ فصل شیدایی از ابتدای مرداد ماه سالجاری به مدت 10 روز در فضای روباز و در جوار جمعه بازار شهر زنجان به روی صحنه می رود.
6084/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال