17 هزار نقطه تماس پستی در کشور وجود دارد

زنجان - ایرنا - عضو هیات مدیره شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: هم اکنون این شرکت برای ارائه خدمات مطلوب در سطح کشور17 هزار نقطه تماس با مردم دارد که بیشتر به ارتقای کیفیت توجه می کند.

به گزارش ایرنا، فریبا مرادی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان افزود: سال گذشته 476 میلیون مرسوله پستی در کشور جابجا شد و این شرکت برای ارائه خدمات خود فناوری نوین را در برنامه های کاری دارد.
وی یادآوری کرد: این شرکت خدمات ارزشمندی را در دسترس عموم قرار داده و راه اندازی سامانه ای او پی با هدف دریافت آن لاین شکایت و پیشنهادات انتقادات مردمی است.
مرادی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح ملی سیماک، سامانه مدیریت یکپارچه املاک و امور اراضی کشور انجام می گیرد که یکی از مزایای مهم آن ،بحث شفاف سازی و تسریع و تسهل امور است.
وی اظهار کرد: با اجرای کامل این پروژه بالغ بر 38 میلیون پاسخ استعلام مربوط به اراضی کشور انجام خواهد گرفت که حدود 80 تا 85 درصد از 130 میلیون سفر درون شهری ، بین شهری روستایی که برای پیگیری صدور مجوزها ساخت ساز و سرمایه گذاری مکان محور انجام می گیرد را کاهش می دهد.
مرادی افزود: بر این اساس از 130 میلیون سفر اعلام شده هفت میلیون سفر به روستاییان اختصاص دارد که با اجرای کامل آن مشکلاتی نظیر آلودگی کلان شهرها و اتلاف انرژی را کاهش خواهد داد.
وی یادآوری کرد: تا کنون این سامانه در 20 استان کشور راه اندازی شده که از این تعداد در 12 استان عملیاتی شده است.
معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت پست جهموری اسلامی ایران نیز در این نشست گفت: بخش دوم طرح ملی سیماک در مدت سه سال پیاده سازی خواهد شد و آموزش های لازم به دهیاری ها و شهرداری ها و بخش دیگر28 دستگاه بهره بردار را شامل می شود.
کاظم میرزایی افزود: با نهایی شدن این طرح و تشکیل پرونده در دفاتر پیشخوان این امکان را فراهم می کند که افراد خدمات مورد نیاز ملکی را به راحتی دریافت کنند.
معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک شرکت پست جهموری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: هم اکنون نرم افزار جامع خرید و فروش اینترنتی در حال توسعه است که بخش لجستیک و بازار را کنترل و اپراتورها نیز زیر مجموعه تحت پوشش قرار می گیرند.
7320/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال