شهردار زنجان:

احداث پیاده راه آرامش را به زندگی شهروندان برمی گرداند

زنجان – ایرنا – شهردار زنجان گفت: احداث پیاده راه در خیابان امام خمینی (ره) این شهر، تحولی اساسی در زندگی شهروندان ایجاد می کند و بخشی از آرامش زندگی شهری را به آنان باز می گرداند.

به گزارش ایرنا، مسیح الله معصومی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران زنجان افزود: از سر تقاطع فردوسی تا چهار راه انقلاب طی مدت سه ماه با فعالیت شبانه روزی و تلاش برای ایجاد کمترین زحمت برای شهروندان و کسبه به پیاده راه تبدیل می شود.
وی اظهار کرد: در این محدوده از این پس، تردد خودروهای بارگیری و بار اندازی کسبه، امدادی و دوچرخه و حمل و نقل پاک امکان پذیر خواهد بود.
شهردار زنجان با بیان اینکه راه اندازی پیاده راه کمترین آسیب را به فعالیت اقتصادی کسبه بازار وارد می کند، گفت: گسترش استفاده از خودرو در تردد ها، علاوه بر آنکه منجر به شلوغی بیش از حد خیابان ها شده، طعم زندگی خاطره انگیز و آرام گذشته را از مردم سلب کرده است.
وی خاطر نشان کرد: پیاده راه می تواند به فضایی برای زمان تفریح و تردد در مرکز شهر برای ثبت خاطرات جدید و لذت از بافت ارزشمند زنجان تبدیل شود.
معصومی با بیان اینکه برای تمام بخش های ترافیکی، تردد، اجرایی، مصالح و تامین اعتبار این طرح برنامه ریزی همراه با جزئیات شده است از خرید تمام مصاحله مورد نیاز، انتخاب پیمانکار و تایید نهایی نقشه های مورد نیاز اجرای این طرح خبر داد.
شهردار زنجان گفت: بر اساس همین برنامه ریزی تردد های وارده به خیابان امام از سمت میدان 15 خرداد، در تقاطع فردوسی به 2 سمت شمالی و جنوبی و ترافیک ورودی از خیابان طالقانی در تقاطع زینبیه به شرقی و غربی توزیع می شوند.
وی ادامه داد: مسیر تردد فردوسی و سعدی جنوبی عکس شده و خودروهای ورودی به فردوسی پس از دور زدن تقاطع امام حسین(ع)، از طریق سعدی جنوبی یا معابر موجود در کمربندی جنوبی وارد مرکز شهر می شوند.
معصومی اضافه کرد: در طراحی انجام شده، بناست کف خیابان در محدوده پیاده راه از سنگ فرش بتنی و دیوارها هم متناسب با معماری بافت تاریخی اصلاح شوند.
شهردار زنجان از آغاز تبلیغات گسترده در خصوص اهمیت پیاده روی، نقش مخرب خودروها در زندگی و سلب آرامش آن و لزوم و نقش پیاده راه ها خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام کشورهایی و شهرهایی که پیش از زنجان اقدام به راه اندازی پیاده راه کرده اند، به تجربه های حالب و خوبی در این زمینه دست یافته اند.
وی با بیان اینکه طرح کوچک پیاده راه می تواند زمانی بخشی از طرح سبزه میدان باشد، تاکید کرد: بنا نیست طرح تعریض و عقب نشینی در تمام بافت قدیمی شهر اجرا و باید لذت تردد در این مناطق برای آیندگان هم حفظ شود.
به گفته معصومی عملیات اجرایی این طرح 15 تیر آغاز می شود.
3001/8068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال